DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

E-sport

GGPredict startuje z Wirtualnym Trenerem dla 26 mln graczy CS:GO

GGPredict chce dać każdemu graczowi Counter-Strike narzędzie analityczne, które nie tylko będzie analizowało jego grę, ale także dawało precyzyjne wskazówki jak stawać się lepszym i pracować nad tymi aspektami gry, które wymagają poprawki. Pomysł, który wygrał kilka konkursów startupowych wchodzi teraz na rynek i szuka pierwszych testerów.


GGPredict


Do niedawna esport uchodził raczej za zabawę niż poważny sport. Jednak ostatnie lata sprawiły, że jego pozycja umocniła się, przykuwając uwagę mediów głównego nurtu i opinii publicznej. Zgodnie z raportem analitycznym Newzoo wartość globalna rynku e-sportowego w 2020 roku sięgnie 1,1 mld USD. Jest to jedna z niewielu branż, która rozwija się tak dynamicznie pomimo negatywnego wpływu pandemii na gospodarkę – w trakcie lockdownu zanotowano ok. 30% wzrostu. W gronie najbardziej dochodowych tytułów znajduje się Counter-Strike, generując ponad 30% przychodu branży.

Badania wskazują, że gracze esportowi od najmłodszych lat poświęcają więcej czasu na trening niż adepci sportów tradycyjnych. Równocześnie, są oni pozostawieni sami sobie – nie ma usystematyzowanego systemu szkolenia, czy doświadczonych trenerów dostępnych dla dzieci chcących rozwijać się w kierunku esportu. W efekcie setki godzin treningów są nieefektywne, a wysiłek wkładany rozwój – odpowiednio pokierowany, mógłby dawać o wiele lepsze efekty. Dlatego zależy nam na stworzeniu narzędzia, które będzie pomagało graczom stawać się lepszymi – Przemek Siemaszko, CEO GGPredict.

GGPredict wykorzystuje zapisy meczów w formacie gry CS:GO do śledzenia milionów wydarzeń podczas każdego meczu. Następnie, korzystając zaawansowanych metod statystycznych i Machine Learning, wyodrębniają dokładnie te dane, które są istotne i kluczowe dla rozgrywania meczów i poprawy gry zawodników.Osiągi zawodników są także porównywane do największej na świecie bazy danych z profesjonalnymi meczami, dając amatorom potrzebny kontekst, by w pełni zrozumieć prezentowane dane. Aktualnie dostępna jest okrojona wersja narzędzia, w której oddajemy w ręce gracza:

Reklama
  • Radar rozwoju

Centralnym punktem Wirtualnego Trenera jest radar rozwoju, który w ośmiu głównych aspektach obrazuje grę gracza oraz progres, który zalicza. Wśród tych cech znajdują się między innymi celność strzelania, umiejętność rotacji na mapie, współpraca z drużyną czy umiejętność korzystania z granatów.

  • Similarities

​​​​​​Dzięki największej bazie danych na świecie GGPredict jest w stanie porównywać styl gracza do najlepszych zawodników na świecie. Pomaga to w zrozumieniu swojej pozycji w drużynie, stylu, a także daje wskazówki kogo należy śledzić i analizować, by jak najlepiej się rozwijać. Kto nie chciałby dowiedzieć się, że strzela jak s1mple?

  • Szczegółowa analiza meczu.

Docelowo, każdy mecz zawodnika będzie analizowany w ponad 150 różnych metrykach obejmujących takie aspekty jak zarządzanie ekonomią, heatmapy, celność strzałów czy korzystanie z broni w każdej rundzie.


GGPredict


W nadchodzących tygodniach dodane zostaną funkcjonalności związane z kontrolowaniem odrzutu podczas strzelania, pracy nad celnością, hitbox oraz wiele innych. Aktualnie platforma jest kompatybilna z Steam oraz FaceIT – po połączeniu kont, mecze będą automatycznie ściągane i analizowane. Beta testy są darmowe i będą trwały do odwołania.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama