DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Kinguin Esports Lounge
Kinguin Esports Lounge

E-sport

Poznaj Kinguin Esports Lounge w Gdańsku!

Kinguin Esports Lounge w Gdańsku, pierwszy w kraju lokal będący miejscem spotkań fanów i profesjonalistów gamingu, został oficjalnie otwarty już w czerwcu 2020. Zlokalizowany w Galerii Metropolia lokal powstał z udziałem czołowych polskich ekspertów branży esportu. To jedna z najnowocześniejszych inicjatyw tego rodzaju w Europie.


Kinguin Esports Lounge


Pomimo niedawnego otwarcia, w centrum e-sportu już odbyły się wydarzenia, których organizację umożliwiło powstanie nowoczesnego klubu gamingowego. Najciekawsze z nich to największa regularna seria turniejów LAN w CS:GO dla amatorów oraz charytatywny turniej “Gramy w Dobrej Sprawie”, w ramach którego raperzy zmierzyli się ze stand-uperami, zaś datki widzów zostały przeznaczone na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

U podstaw leżą trzy filary, na których oparta będzie przyszłość esportu i gamingu: społeczność, edukacja oraz rozwój stabilnej branży. Lokal łączy świat online i offline, oferując wcześniej niedostępne możliwości interakcji pomiędzy fanami gier, a profesjonalistami z branży gamingu i esportu.

Kinguin Esports Lounge to:

 • 550 m2 powierzchni
 • 74 komputery najwyższej klasy
 • Ponad 40 ekranów LED
 • Scena z ekranem 165″
 • Strefa dziecięca
 • 4 bootcamp roomy, 6 komputerów w każdym
 • Bar i kuchnia

Kinguin Esports Lounge


Nasze otwarcie symbolizuje początek kolejnego rozdziału w historii lokalnych społeczności graczy – mówi Viktor Romaniuk Wanli, pomysłodawca i założyciel Kinguin Esports Lounge. W ramach otwarcia Kinguin Esports Lounge ogłosił współpracę z partnerami i pierwsze wspólne inicjatywy. Wszystkie wiążą się z przygotowaniem rozwiązań wspierających rozwój branży gamingu.

 • EDUKACJA: Wraz z Kantar, światowym liderem w badaniu zachowań konsumenckich, Kinguin Esports Lounge będzie tworzyć kwartalne raporty dotyczące zachowań graczy, które zostaną udostępnione za darmo. Ponadto przygotowywany jest plan edukacyjny dla młodzieży i rodziców, który będzie w przyjazny sposób łączył świat gier i naukę umiejętności przydatnych w życiu.
 • WSPARCIE DLA ESPORTU: Izako Boars i Morsy będą pierwszymi “home teamami” Kinguin Esports Lounge, dla których lokal stanie się miejscem treningów i spotkań z fanami. W planach jest także założenie drużyny esportowej, w skład której będą wchodzić lokalni gracze pragnący wybić się na arenie esportu.
 • WSPARCIE DLA LOKALNYCH DEVELOPERÓW: Ancient Forge Studio, twórcy gry The Tenants, przeprowadzą testy wersji alpha gry z udziałem gości Kinguin Esports Lounge.
 • PROMOCJA KULTURY: Do partnerów lokalu dołączyli także m.in. stacja telewizyjna Polsat Games, wydawnictwo fantasy Fabryka Słów, czołowy wydawca gier planszowych REBEL, oraz Politechnika Gdańska.

Kinguin Esports Lounge


Marka Kinguin od zawsze jest ukierunkowana na przyszłość gamingu i esportu. Kinguin.net był pierwszym globalnym rynkiem gier i dóbr cyfrowych. Esports Performance Center to pionierskie w Europie centrum szkoleniowe dla esportu. Podobnie centrum w Gdańsku wychodzi naprzeciw dopiero rodzącym się oczekiwaniom graczy, a związanym z posiadaniem miejsca, w którym świat wirtualny styka się z rzeczywistym – mówi Viktor Romaniuk Wanli.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Aktualności

Edycja The Final Cut ukaże się na konsole PlaySation 4 + 5 oraz Xbox One + Series X już 16 listopada w bogatym wydaniu...