DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

76 gier zgłoszonych przez twórców z 17 krajów! Znamy finalistów konkursu FreeGalaktus 2016

Galaktus PR, agencja obsługująca klientów z branży technologicznej oraz gier wideo, informuje, że zakończono etap przyjmowania zgłoszeń uczestników do konkursu FreeGalaktus 2016. Inicjatywa, mająca na celu wyłonienie najciekawszego projektu, stworzonego przez twórców gier niezależnych, weszła w decydującą fazę. W dniach 19-20 listopada, w trakcie trwającego wówczas East Games United w Białymstoku, poznamy zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach – People’s Choice i Jury.

FreeGalaktus

W tegorocznej edycji udział biorą uczestnicy z 17 państw. Łącznie zgłoszono 76 projektów na 4 platformy docelowe: PC, Android, iOS oraz systemy VR. Aby oddać głos w ramach kategorii People’s Choice, wystarczy odwiedzić stronę konkursu www.FreeGalaktus.pl, wejść w zakładkę z głosowaniem, zaznaczyć odpowiednie pole obok logotypu faworyta, wpisać adres e-mail oraz kliknąć w przycisk głosuj. Organizatorzy akcji zachęcają, by deweloperzy, którzy zgłosili swoje projekty mobilizowali fanów do głosowania, które potrwa do 13 listopada.
– Oprócz korzyści związanych ze zwiększeniem punktacji w klasyfikacji ogólnej, zachęcanie społeczności do głosowania w konkursie ma pozytywny wpływ na rozwój całej branży indie. Mobilizacja fanów pozwala im zaangażować się w budowę i stanie się poniekąd częścią projektu – twierdzi Mateusz Szukajt, właściciel Galaktus PR i główny pomysłodawca konkursu. – Dodatkowo, nasz konkurs to świetna okazja, aby skupić wiele pomysłów w jednym miejscu i pokazać, jak prężnie rozwijającym się segmentem rynku gier wideo są gry tworzone przez niezależne studia – dodaje Szukajt.

Stawka w konkursie jest wysoka. Wszystkie zgłoszone projekty, oprócz nagród rzeczowych, walczą m.in. o: kampanię PR w Polsce i Europie, zagwarantowane stanowiska na targach Casual Connect 2017, East Games United 2016, Pixel Heaven 2017 i Reboot Develop 2017 oraz wystąpienie na Digital Dragons 2017, gdzie zwycięzca zaprezentuje grę szerszej publiczności.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu www.FreeGalaktus.pl.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama