DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

[E3 2018] Ghost of Tsushima – Sucker Punch pokazuje nowe IP

Ghost Of Tsushima, czyli kolejny kandydat do panteonu gier o samurajach od twórców “Niesławnego”.Każdy szczęśliwy gracz, który zaczynał swoją przygodę z PS3 w okresie świetności, musiał spotkać się z takim tytułem jak Infamous od Amerykańskiego Studia Sucker Punch. “Niesławny” był tytułem ekskluzywnym dla posiadaczy konsol Sony, był to sandbox gdzie wcielaliśmy się w bohatera, który posiadał unikatowe moce i za ich pomocą gracz miał możliwość wpłynięcia na historię gry – mogliśmy być wielkodusznym bohaterem lub typowym złolem bez empatii. Seria Infamous pojawiła się również na konsolach kolejnej generacji pod postacią Infamous: Second Son oraz First Light.

Jednak wygląda na to, że studio zdecydowało się na nowy projekt, zrywając z historią zmutowanych osób które potrafią wchłaniać prąd, dym, czy też inne niebezpieczne rzeczy.

Ghost of Tsushima  – bo o tym tytule mowa, jest grą bardziej przyziemną, nie fruwamy tutaj po wielkich metropoliach, lecz na koniu przemierzamy malownicze krajobrazy XII-wiecznej Japonii. Wcielamy się w samuraja, który podczas ataku mongołów na swoją wioskę, traci rodzinę oraz przyjaciół. Poprzysięga zemstę najeźdźcom, jak i również to, że powstrzyma ich za wszelką cenę – w końcu sam nie ma już nic do stracenia.


ghost-of-tsushima-e3-2018

O nowym IP dowiedzieliśmy się, już jakiś czas temu na Paris Game Week w 2017 roku. Jednak na tegorocznym E3 dostaliśmy cudowny gameplay prezentujący Ghost Of Tsushima w pełnej okazałości. Malownicze a zarazem dosyć mroczne krajobrazy Japonii, klimatyczna muzyka oraz soczysty system walki – to właśnie te aspekty mogliśmy podziwiać na 9 minutowym gameplayu na konferencji Sony. Sam klimat gry mnie urzekł i nie mogę się doczekać by móc odpalić ten tytuł. Spodziewam się krwawych combosów, dobrej mechaniki skradania się, rozbudowanej historii a także ciekawych postaci. Przy takim materiale źródłowym możemy spodziewać się naprawdę zacnego ekskluzywa na PS4.

Miejmy tylko nadzieję że gra nie zaliczy dużego downgrade’u graficznego i cały urok tej zajawki, którą nam zaserwowano będzie należycie zachowany.


 

Autor

Chciałby być siwy jak Dante lub Geralt, bajdurzy o grach, konsolowiec mimo tego gra na pececie, czasem lubi obejrzeć "chińskie" bajki, niskotonowiec w Łokciach.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...