DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Gambitious zapewnia szybki zysk nowym inwestorom i deweloperom!

uuuuu

Niezależni wydawcy gier już mogą zacierać ręce: studio Gambitus (stojące gdzieś pomiędzy standardowym wydawcą a platformą crowfoundingową) w tym roku kalendarzowym zaprezentuje na PAX South w San Antonio, aż dwie nasze polskie debiutanckie gry! Znane już wszystkim Hard Reset w wersji Redux od studia Flying Wild Hogs oraz produkcja studia Vile Monarch, o dużo sugerującym tytule Crush Your Enemies.

HR

Jedną z gier promowanych przez Gambitious będzie odświeżona wersja gry Hard Reset.

Gambitious poważnie podchodzi do producentów niezależnych i nie każda gra Indie może liczyć na ich współpracę – pełne gry oraz ich projekty są weryfikowane przez Gambitious. Gdy ta sztuka się uda to twórcy mogą liczyć na wsparcie i finansowanie swojego projektu przez pozyskiwanie inwestorów. Warto zaznaczyć, że w tej chwili akceptowani są jedynie inwestorzy mający akredytację USA oraz Unii Europejskiej. Idea stojąca za Gambitious jest bardzo dobra: wszyscy wiemy jakie czasami gry przechodzą przez na przykład Greenlighta (czytaj: totalne ścierwa i crapy, co skutkuje często wywalaniem pieniędzy graczy i inwestorów w błoto!). Gambitious w założeniu daje fundusze tylko twórcom (jak wspominaliśmy wyżej) zweryfikowanym i tworzących projekty mające szanse na sukces.

Reklama
Autor

30-letni miłośnik, by nie rzec maniak gier komputerowych. Łączy miłość do gier z książkami i dobrą muzyką. Z pasji, powołania i wykształcenia jest chemikiem teoretycznym skaczącym pomiędzy grami komputerowymi a równaniami mechaniki kwantowej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama