fbpx

Gra planszowa Frostpunk ufundowana w 54 minuty

W dniu wczorajszym wystartowała kampania na Kickstarter dla gry planszowej Frostpunk, co ciekawe osiągnęła swój cel na w zaledwie 54 minuty. Tyle wystarczyło na uzbieranie 200 tysięcy Euro potrzebnych do ufundowania gry.Wyjątkowość Frostpunk wynika z połączenia mechanik z gier strategicznych i produkcji o budowaniu miast z możliwością zarządzania społeczeństwem oraz steampunkową estetyką. Podczas mroźnej apokalipsy gracze muszą zbudować miasto, które usytuowane jest wokół dającego ciepło generatora. Kształtowanie społeczeństwa i ustanawianie praw regulujących jego wzrost są tak samo istotne jak zbieranie surowców i wynajdowanie nowych technologii. Moralne dylematy otaczające wybory i poświęcenia, o których muszą zdecydować gracze, tylko pogłębiają ponury nastrój towarzyszący rozgrywce. Frostpunk to gra o władzy, a ta może być albo ukłuciem tyranii, albo erą praworządności i równości.

Planszowa adaptacja, zaprojektowana przez niezależnego autora Adama Kwapińskiego, przed weteranami Frostpunka stawia nowe wyzwania, a dla nieznających pierwowzoru, stanowić będzie samodzielną rozrywkę. Każda decyzja gracza we Frostpunk: The Board Game ma konsekwencje zarówno strategiczne jak i narracyjne. Planszowy Frostpunk to bazującą na scenariuszach rozgrywka wzbogacona rozbudowaną warstwą fabularną.

We Frostpunk: The Board Game można grać solo lub w kooperacji do czterech graczy. Jako liderzy kolonii ocalałych, gracze zajmą role doradców w sprawach Społeczeństwa, Zdrowia, Generatora oraz Zasobów. Jak oryginał, tak i gra planszowa, wymaga przemyślanej strategii, a nie polegania na szczęściu. Kluczem do sukcesu jest efektywne zarządzanie zarówno mieszkańcami jak i infrastrukturą, włącznie z ikonicznym Generatorem, reprezentowanym na planszy przez szczegółową, plastikową miniaturę. Ale bądź ostrożny – ludzie nie są zwyczajnym zasobem. Będą zgłaszać problemy i reagować na obecną sytuację kolonii.


Grę można nadal wesprzeć klikając w TEN LINK.

Chcesz napisać komentarz?