DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Greenhell Nintendo Switch
Greenhell Nintendo Switch

Newsy

Green Hell: The Board Game już niedługo na Kickstarterze

Początek kampanii Green Hell: The Board Game na Kickstarterze zbliża się wielkimi krokami. Już prawie 5 000 osób wyczekuje startu projektu. Z tej okazji twórcy z Galaktus Games przygotowali serię materiałów wideo przybliżających mechanikę i zasady gry, a także specjalny wywiad z Krzysztofem Kwiatkiem – współtwórcą oryginalnej gry komputerowej Green Hell.Z pierwszego materiału wideo widzowie dowiedzą się jak przygotować się do rozpoczęcia rozgrywki. Z racji tego, że Green Hell: The Board Game oferuje graczom wysoki poziom nieprzewidywalności dzięki innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, opartemu na modułowej, półlosowej konfiguracji mapy, niezwykle ważne jest poznanie najważniejszych mechanik i zasad. W drugim materiale Mateusz „Vik” Sochoń – lead designer gry – krok po kroku przybliży reguły rządzące światem Green Hell. Dżungla i wyzwania czekające na Ratowników w każdej kolejnej partii będą inne, co uczyni rozgrywki unikalnymi doświadczeniami.

Twórcy z Galaktus Games postanowili także porozmawiać na temat Green Hell: The Board Game z współautorem oryginalnej komputerowej wersji gry Green Hell. Krzysztof Kwiatek to CEO studia Creepy Jar oraz jeden z pomysłodawców gry. Z rozmowy dowiemy się co myśli o planszówkowej edycji gry, jak wyglądała współpraca przy jej tworzeniu oraz w jakim stopniu światy obu gier wzajemnie się przenikają.

Reklama

Green Hell: The Board Game to planszowa, kooperacyjna gra survivalowa. Jake, znany wszystkim fanom z wersji komputerowej, utknął w amazońskiej dżungli poszukując swojej zaginionej żony i próbuje przetrwać w tym surowym, nieprzyjaznym środowisku. Celem graczy, członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, jest jego odnalezienie. Każdy z graczy posiada określony zestaw umiejętności, które są się niezbędne dla przetrwania całej grupy. Ekspert Survivalu, Medyk, Przewodnik i Naukowiec – tylko dobrze skoordynowana współpraca pozwoli zakończyć misję sukcesem.


Green Hell: The Board Game trafi na Kickstartera w najbliższych tygodniach.


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama