DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

HEX: Shards of Fate – Talie typu Signature Deck ułatwiają bezpośredni udział w turniejach

Profesjonalni gracze udostępniają trzy autorskie talie, zestawione pod pojedynki PvP

Screenshot (1)

Wydawca Gameforge i producent HEX Entertainment wydali niedawno trzy tzw. Signature Decks ułatwiające start w zmaganiach PvP. Te zestawienia kart oferują szybki start w turniejach, bez konieczności budowania bogatej kolekcji kart. Każda z talii składa się z 60 kart, które dobrane zostały przez Jeffa Hooglanda, Chrisa VanMetera i “Varranisa” – profesjonalnych graczy znanych ze swoich skutecznych talii w HEX: Shards of Fate i innych karciankach. Każda z oferowanych talii wymaga indywidualnego stylu grania. Talia “Yotul Burn” wymaga np. bardzo szybkiego i agresywnego podejścia, podczas gdy “Ardent Assault” pokazuje swoją siłę dopiero w późniejszej fazie gry. “Pathfinder Control” – nomen est omen – oczekuje z kolei od graczy nieustannej kontroli nad sytuacją na karcianym polu bitwy.

Screenshot (2)

“Yotul Burn” – szybka pożoga

Jeff Hoogland jest profesjonalnym graczem TCG i brał już udział w wielu renomowanych turniejach. Jego karciana konstrukcja “Yotul Burn” opiera się na odłamkach krwi i rubinu i wymaga od gracza bardzo szybkiego i agresywnego podejścia, które już na samym początku gry wywiera presję na jego przeciwniku. Znajdziemy tam zatem takie karty jak np. akcja “Piorunujące Wrażenie”, która zadaje pośrednie obrażenia czempionowi i wymusza na przeciwniku natychmiastową reakcję. Agresywne jednostki w stylu “Wirującego Rzeźnika”, który atakując zadaje dodatkowe 2 pkt obrażeń wszystkim zranionym czempionom i jednostkom, torują ostateczną drogę do zwycięstwa.

Reklama

“Ardent Assault” – krok po kroku do zwycięstwa

Diament i rubin – to są główne zasoby charakteryzujące talię “Ardent Assault” autorstwa Chrisa VanMetera. Ponad 20-letnie doświadczenie w grach karcianych nauczyło Chrisa, że najbardziej skuteczne są talie, stawiające na nieco późniejszą fazę gry, tzw. “mid game”. “Ardent Assault” napędza swoją moc podczas pierwszych rund, by nieco później uderzyć z całym impetem. Wzorową jednostką tej talii jest “Oficer Ardoru”, który atakując dodaje wszystkim sojuszniczym jednostkom na stole na jedną turę 2 pkt ataku i 1 pkt obrony.

“Pahtfinder Control” – wszystko pod kontrolą

“Varranis” z USA, który praktycznie już od kołyski siedzi w karciankach, zestawił dla HEX: Shards of Fate talię “Pathfinder Control”. Sam Varranis zwyciężał już nieraz w różnych turniejach typu Weekly Cup i trenował innych graczy, którzy brali udział w światowych turniejach. Jego talia łączy odłamki diamentu, dziczy i szafiru, umożliwiając bardzo skoordynowane i docelowe podejście do gry. Celem tej talii jest kontrowanie zagrań przeciwnika odpowiednimi zaklęciami i generowanie korzyści. W jej centrum stoi jednostka “Pionier Gwiaździstego Blasku”, a zadaniem reszty kart jest ochrona tego potężnego łotrzyka rasy Coyotl lub, prędzej czy później, wprowadzenie go do gry.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama