DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Poradnik Microsoft Flight Simulator
Poradnik Microsoft Flight Simulator

Newsy

Jak zacząć swoją przygodę z Microsoft Flight Simulator?

Microsoft Flight Simulator jak zacząć swoją przygodę. Porady i wskazówki na start dla początkującego pilota.

Microsoft Flight Simulator zadebiutował już ponad rok temu. Natomiast, 18 listopada Microsoft wypuścił darmową aktualizację gry do edycji Game of the Year, w której skład wchodzą między innymi nowe samoloty oraz kilka ręcznie modelowanych lotnisk. Na początku naszej przygody z lataniem gra może wydawać się nieco skomplikowana, niemniej wystarczy kilka wskazówek, które sprawią, że poczujemy się bardziej komfortowo za sterami naszego wirtualnego samolotu.
Poradnik Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator to zdecydowanie jedna z najlepszych gier na konsolach Xbox Series X i S

Wymagania sprzętowe

Zanim zaczniesz przygodę z Microsoft Flight Simulator warto sprawdzić, czy twój komputer poradzi sobie z dość wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Gracze, którzy będą grać w symulator lotów od Microsoftu na konsoli Xbox Series X lub Xbox Series S nie muszą się o nic martwić – gra na tym sprzęcie działa wyśmienicie.

Minimalne
 • Procesor: Intel Core i5-4460 lub AMD Ryzen 3 1200,
 • Pamięć RAM: 8 GB,
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 770 lub AMD Radeon RX 570,
 • Przestrzeń dyskowa: 150 GB.
Zalecane
 • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1500X,
 • Pamięć RAM: 16 GB,
 • Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub Radeon RX 590,
 • Przestrzeń dyskowa: 150 GB.
Ultra
 • Procesor: Intel Core i7-9800X lub AMD Ryzen 7 Pro 2700X,
 • Pamięć RAM: 32 GB,
 • Karta graficzna: GeForce RTX 2080 lub AMD Radeon VII,
 • Przestrzeń dyskowa: 150 GB.
Misje szkoleniowe
Microsoft Flight Simulator

Misje szkoleniowe

Na początku naszej przygody z Microsoft Flight Simulator warto wykonać początkowe misje szkoleniowe, które pokażą nam jak startować, lądować oraz sterować naszym samolotem w powietrzu. Podczas szkolenia wirtualny asystent  udziela wskazówek, które pomagają poznać kluczowe zasady sterowania naszą maszyną powietrzną. Wystarczy tylko uważnie słuchać i wykonywać polecenia krok po kroku, a już po kilkudziesięciu minutach ogarniemy podstawy sterowania.

Może cię zainteresować: Roccat Vulcan TKL – recenzja kompaktowej klawiatury dla graczy

Gamepad czy joystick?
Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Microsoft Flight Simulator jest grą bardzo dobrze skrojoną pod kontroler od Xboxa. Niemniej jednak, jeżeli chcecie wskoczyć na wyższy poziom immersji to polecam zainwestować w wszechstronny Joystick.

Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Podczas swojej przygody z symulatorem lotów od Microsoftu, miałem przyjemność testować sprzęt Thrustmaster T.Flight HOTAS One. Amerykański producent akcesoriów do interaktywnej rozrywki zaprojektował go z myślą o graczach, którzy nie chcą wydać za dużo pieniędzy na joystick, a jednocześnie chcą korzystać ze sprzętu, który posiada oficjalną licencję Microsoftu.

Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Drążek lotu

Joystick zapewnia pracę w pięciu osiach skrętnych, dzięki czemu oprócz sterownia standardowego w prawo, lewo, górę i dół, naszą maszyną możemy manewrować również wokół osi poziomej i pionowej. Symulator posiada również 15 przycisków, a także przełącznik kierunkowy, który zastępuje analogi.

Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Przekładnia

Thrustmaster T.Flight HOTAS One można wyrwać obecnie za około 250 złotych. Za tą cenę jest to sprzęt naprawdę godny polecenia. Zarówno sam drążek lotu, jak i przepustnica zostały wykonane z dobrych jakościowo materiałów, a ich wygląd doskonale komponuje się ze sprzętem Microsoftu. Daleko mu od krzykliwych i kolorowych joysticków, z którymi mieliśmy do czynienia kilkanaście lat temu.

Sprawdź cenę Thrustmaster T.Flight HOTAS One

Plan podróży
Lotniska

Lotnisko w Microsoft Flight Simulator

Gdy już ogarniamy podstawy sterowania oraz skonfigurowaliśmy swój sprzęt, to nadszedł czas, aby wybrać na mapie świata początkowe lotnisko odlotu, jak i przylotu. Na samym początku warto nie przesadzać z odległościami i wybrać porty lotnicze, które znajdują się stosunkowo blisko siebie.  Wybór samolotu na początkowym etapie gry, również ma wielkie znaczenie. Warto wybrać mniejszą maszynę, która nie będzie wymagała od nas za dużo umiejętności pilotażowych.

Pozycja startowa
Start

Start w Microsoft Flight Simulator

Swoją podróż zaczynamy gotowi do startu na pasie startowym. Gra posiada jednak opcje rozpoczęcia lotu przy bramce lotniskowej lub z miejsca parkingowego, jednak te pozycje wiążą się z kołowaniem po lotnisku – co może na początku lekko znużyć. Najlepiej skorzystać z domyślnej opcji, a z biegiem czasu wypróbować pozostałe.

Autopilot
Autopilot

Autopilot działa wyśmienicie

W grze, jak w życiu – autopilot zawsze ratuje skórę. Jeżeli podczas lotu tracimy kontrole nad naszą maszyną lub musimy odejść od monitora za pilną potrzebą, należy jak najszybciej skorzystać z pomocy autopilota. Komputer od razu opanuje niebezpieczną sytuację, a my po chwili będziemy mogli znów przejąć stery naszej maszyny.

Aktywna pauza

Bardzo przydatną funkcją podczas naszych wirtualnych lotów jest aktywna pauza. Gra nie ma wbudowanego trybu fotograficznego, ale dzięki tej opcji możemy zatrzymać w powietrzu nasza maszynę i w prosty sposób wykonać kilka widowiskowych zrzutów ekranu.

Reklama
Słów kilka na zakończenie
Poradnik Microsoft Flight Simulator

Poradnik Microsoft Flight Simulator

Te kilka wskazówek powinno – przynajmniej troszkę – ułatwić twój start w Microsoft Flight Simulator. Na samym początku gra może wydawać się bardzo skomplikowana, ale uwięziony mi, że po kilku godzinach będziesz czuł się w kokpicie samolotu jak ryba w wodzie. Microsoft Flight Simulator ma wysoki próg wejścia, lecz kto z nas nie lubi wyzwań?

Szerokich lotów!

Sprawdź również: Recenzja słuchawek EPOS Sennheiser GSP 601

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Xbox Game Pass

Microsoft potwierdził, że już 23 sierpnia gra Death Stranding dołączy do biblioteki Xbox Game Pass na PC. Produkcja Kojima Productions jest jednym z najgorętszych tytułów ostatnich lat.

Newsy

EA Sports potwierdziło, że w najnowszej odsłonie FIFA 23 Ultimate Team pojawi się karta Bohatera FUT upamiętniającą Włodzimierza Smolarka, legendę reprezentacji Polski, Widzewa Łódź oraz FC Utrecht. 

Gry za darmo

Bethesda udostępniła dla wszystkich graczy na PC, oraz konsolach PlayStation i Xbox darmowy okres próbny The Elder Scrolls Online. Jeśli chcecie przetestować za darmo...

Xbox Game Pass

Gra Inkulinati dołączy do biblioteki Xbox Game Pass w dniu swojej oficjalnej premiery. Najnowsza produkcja warszawskiego studia Yaza Games to inkaustowa strategia.

Reklama