DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

ESL Mistrzostwa Polski
ESL Mistrzostwa Polski

E-sport

JESIENNE ESL MISTRZOSTWA POLSKI W CS:GO 2021

ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła dziś rozpoczęcie 23. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Na finalistów tegorocznego turnieju czeka nagroda pieniężna o łącznej puli 50 000 zł. Wygrany zespół uzyska również bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek ESL National Championship Global Playoffs oraz na Intel Extreme Masters Katowice 2022. Udział polskich drużyn w największych międzynarodowych turniejach esportowych to nie lada gratka także dla kibiców, którzy mogą dopingować drużyny krajowe. Rozgrywki finałów mistrzostw planowane są w formacie LAN, natomiast mecze fazy zasadniczej będa transmitowane w każdy poniedziałek i wtorek na platformie Twitch, kanale esl_csgo_pl.

CS:GO

O tym, że ESL Mistrzostwa Polski cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów i graczy świadczy poprzednia, wiosenna edycja rozgrywek. 22. sezon turnieju ESL Mistrzostw Polski, osiągnął oglądalność ponad 1,4 mln wyświetleń (live views) na platformie Twitch. Zwycięzcą całego cyklu okazała się drużyna HONORIS pod przewodnictwem legend polskiej sceny CS:GO, Wiktora „Taza” Wojtasa i Filipa „Neo” Kubskiego. Co więcej, do udziału w otwartych kwalifikacjach zgłosiło się aż 554 drużyn (około 2700 osób).

“ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO, cieszą się coraz większym zainteresowaniem z sezonu na sezon” – powiedział Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska. “Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie pierwszym od dawna spotkaniem graczy, których rozgrywki fani będą mogli oglądać offline. Wierzymy, że to wyjątkowe wydarzenie przyciągnie przed ekrany tysiące fanów esportu. Krajowe rozgrywki organizowane przez ESL Polska, dają możliwość awansu do turniejów międzynarodowych, podczas których, rywalizacja odbywa się wśród najlepszych drużyn z całego świata” – dodał.

Otwarte kwalifikacje do jesiennej edycji mistrzostw podzielone są na dwie tury. Pierwsza rozpocznie się już 7 i 8 sierpnia, a druga odbędzie się 10 i 11 sierpnia. Zwycięską drużynę poznamy już 7 listopada podczas wielkiego finału. Partnerami turnieju ESL Mistrzostw Polski są Intel, NTT System, HyperX, Norton, Paysafecard oraz Cybersport.pl i Sport.pl.

Harmonogram jesiennej edycji ESL MP wygląda następująco:

Reklama

Kwalifikacje otwarte:

  • 7-8 sierpnia: pierwsza tura otwartych kwalifikacji
  • 10-11 sierpnia: druga tura otwartych kwalifikacji

Kwalifikacje zamknięte:

  • 14-15 sierpnia

Faza zasadnicza:

Rozpocznie w dniach 30-31 sierpnia i potrwa do 25-26 października   

Faza play-off:

  • 29 października – pierwsza runda play-off
  • 30 października – druga runda play-off
  • 31 października – mecz decydujący o ostatnim miejscu w półfinale

Półfinały:

  • 6 listopada

Finał:

  • 7 listopada

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

E-sport

Denis “Grashog” Hristov, 22-letni IGL dołącza do nadwiślańskiej organizacji esportowej x-kom AGO.

E-sport

Vigilant Fight Club Summer Clash to druga edycja oficjalnego turnieju w grze Tekken 7. Impreza zaplanowana jest na 21 sierpnia w Warszawie.

E-sport

HyperX poinformował, że zostanie oficjalnym sponsorem VALORANT Champions Tour turniejowych klawiatur, myszy i podkładek pod mysz.

Sprzęt

  Firma Trust już od wielu lat zaskakuje nas swoimi nowatorskimi i ciekawymi pomysłami. Tym razem również nie było inaczej. Idąc z biegiem czasu holenderski producent...

Reklama