DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

ESL Mistrzostwa Polski
ESL Mistrzostwa Polski

Aktualności

JESIENNE ESL MISTRZOSTWA POLSKI W CS:GO 2021

ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła dziś rozpoczęcie 23. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Na finalistów tegorocznego turnieju czeka nagroda pieniężna o łącznej puli 50 000 zł. Wygrany zespół uzyska również bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek ESL National Championship Global Playoffs oraz na Intel Extreme Masters Katowice 2022. Udział polskich drużyn w największych międzynarodowych turniejach esportowych to nie lada gratka także dla kibiców, którzy mogą dopingować drużyny krajowe. Rozgrywki finałów mistrzostw planowane są w formacie LAN, natomiast mecze fazy zasadniczej będa transmitowane w każdy poniedziałek i wtorek na platformie Twitch, kanale esl_csgo_pl.

CS:GO

O tym, że ESL Mistrzostwa Polski cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów i graczy świadczy poprzednia, wiosenna edycja rozgrywek. 22. sezon turnieju ESL Mistrzostw Polski, osiągnął oglądalność ponad 1,4 mln wyświetleń (live views) na platformie Twitch. Zwycięzcą całego cyklu okazała się drużyna HONORIS pod przewodnictwem legend polskiej sceny CS:GO, Wiktora „Taza” Wojtasa i Filipa „Neo” Kubskiego. Co więcej, do udziału w otwartych kwalifikacjach zgłosiło się aż 554 drużyn (około 2700 osób).

“ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO, cieszą się coraz większym zainteresowaniem z sezonu na sezon” – powiedział Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska. “Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie pierwszym od dawna spotkaniem graczy, których rozgrywki fani będą mogli oglądać offline. Wierzymy, że to wyjątkowe wydarzenie przyciągnie przed ekrany tysiące fanów esportu. Krajowe rozgrywki organizowane przez ESL Polska, dają możliwość awansu do turniejów międzynarodowych, podczas których, rywalizacja odbywa się wśród najlepszych drużyn z całego świata” – dodał.

Otwarte kwalifikacje do jesiennej edycji mistrzostw podzielone są na dwie tury. Pierwsza rozpocznie się już 7 i 8 sierpnia, a druga odbędzie się 10 i 11 sierpnia. Zwycięską drużynę poznamy już 7 listopada podczas wielkiego finału. Partnerami turnieju ESL Mistrzostw Polski są Intel, NTT System, HyperX, Norton, Paysafecard oraz Cybersport.pl i Sport.pl.

Harmonogram jesiennej edycji ESL MP wygląda następująco:

Kwalifikacje otwarte:

  • 7-8 sierpnia: pierwsza tura otwartych kwalifikacji
  • 10-11 sierpnia: druga tura otwartych kwalifikacji

Kwalifikacje zamknięte:

  • 14-15 sierpnia

Faza zasadnicza:

Rozpocznie w dniach 30-31 sierpnia i potrwa do 25-26 października   

Faza play-off:

  • 29 października – pierwsza runda play-off
  • 30 października – druga runda play-off
  • 31 października – mecz decydujący o ostatnim miejscu w półfinale

Półfinały:

  • 6 listopada

Finał:

  • 7 listopada

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Aktualności

Edycja The Final Cut ukaże się na konsole PlaySation 4 + 5 oraz Xbox One + Series X już 16 listopada w bogatym wydaniu...