DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Już niebawem nowe aktualizacje Hearthstone

Zespół twórców Hearthstone zapowiedział dziś nowe aktualizacje gry oraz podzielił się dodatkowymi informacjami o zaktualizowanych funkcjach, nowych kartach i innych aspektach rozgrywki.  

Nowe karty klasyczne 

Tradycyjnie już wraz z początkiem kolejnego roku w Hearthstone część kart opuszcza formułę standardową. Niektóre z tych kart pochodzą z zestawu klasycznego, który stanowi nieodłączną część formuły standardowej. Niektóre karty wyłączone z formuły standardowej są kartami klasowymi, ale chcemy, by każda klasa posiadała podobną liczbę kart w zestawie klasycznym. W tym celu dodajemy kilka nowych kart, które zapełnią powstałą lukę. 

Oto nowe karty klasowe, które zostaną dodane do zestawu klasycznego. Gracze będą mogli je tworzyć lub znaleźć w pakietach kart klasycznych począwszy od przyszłego miesiąca: https://playhearthstone.com/pl-pl/blog/22483774. 

Reklama

Poprawa doświadczeń nowych graczy 

Chcielibyśmy, by nowi gracze stopniowo poznawali grę, dlatego podjęliśmy kroki mające na celu poprawę ich doświadczeń płynących z rozgrywki. Oto, czego mogą się spodziewać nowi gracze w Karczmie Hearthstone 

  • nowi gracze nie mają dostępu do Trybu rozrywkowego i zaczynają z nową rangą 50; 
  • rangi od 50 do 26 przeznaczone są wyłącznie dla nowych graczy; 
  • podobnie jak ma to miejsce w przypadku rang 25-20, gracze nie mogą utracić gwiazdek podczas próby awansu;  
  • po osiągnięciu rangi 25 gracz już nigdy nie spadnie poniżej tego poziomu.   

Turnieje w grze

W ubiegłych miesiącach mówiliśmy o możliwości dodania funkcji pozwalającej na organizowanie turniejów Hearthstone podczas spotkań Fireside Gathering i prywatnych imprez. Niestety, prace nad turniejami wewnętrznymi zostały na razie wstrzymane i chcieliśmy wyjaśnić, dlaczego tak się stało.  

Mamy wiele planów odnośnie do ulepszania funkcji w Hearthstone, wliczając w to doświadczenia społecznościowe i turnieje w grze są tego częścią. Turnieje powinny służyć wielu różnym typom graczy, jednak rozwiązania, które wypracowaliśmy, trafiały do bardzo wąskiej grupy. Zaczęliśmy odnosić wrażenie, że jest to wyłącznie rozwiązanie „na doczepkę”, które nie przekłada się na nowe, ekscytujące doświadczenia mogące wzbogacić Hearthstone jako całość.

Reklama

Koniec końców zmuszeni byliśmy przemyśleć, w jaki sposób chcemy ulepszyć element społecznościowy w Hearthstone, zanim wprowadzimy satysfakcjonujący system turniejów w grze, który zadowoli wszystkich graczy. Jako twórcy musimy czasem podejmować trudne decyzje o porzuceniu rozwiązań, które się nie sprawdzają. Obecnie nie mamy przekonania, że ostateczne rezultaty spełniłyby oczekiwania wszystkich graczy i wysokie standardy, jakie stawiamy przed grą Hearthstone. 

W rezultacie postanowiliśmy odłożyć implementację turniejów w grze na czas nieokreślony, choć chcemy wrócić kiedyś do tej kwestii.  

Jakiś upiór tu nadchodzi  

Bezgłowy Jeździec powraca na kolejne Zaduszniki, które rozpoczną się 17 października! Podobnie jak w ubiegłym roku, Karczma zostanie upiornie przystrojona. Powróci gra na Arenie z dwiema klasami, natomiast w Karczemnej bójce gracze zmierzą się z Bezgłowym Jeźdźcem. A to nie koniec atrakcji! W Zaduszniki dołączy do nas również nowy bohater, paladyn, którego będzie można nabyć w ramach specjalnej promocji – Sir Wkurz-ON.

Reklama

Zaktualizowany zestaw powitalny  

Nowy Zestaw powitalny, który niebawem pojawi się w grze, nadal składa się z 10 pakietów kart klasycznych. Zamiast losowej legendarnej karty klasowej zwierać będzie jednak jednego z sześciu smoków z zestawu klasycznego:AlexstrazęŚmiercioskrzydłego, Malygosa, Nozdormu, Onyxię lub Yserę! Nawet jeśli kupiliście już Zestaw powitalny w przeszłości, będziecie mogli nabyć go ponownie! 


Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama