DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Kalendarz europejskich turniejów Call of Duty World League (CWL) został ogłoszony

Call of Duty World League (CWL), prezentowane przez PlayStation 4, ogłasza kalendarz turniejów europejskich oraz szczegóły CWL Dallas Open


W związku z globalnym rozwojem Światowej Ligi Call of Duty (CWL), cztery nowe europejskie turnieje zasiliły kalendarz imprez w sezonie 2017. Są to: CWL Londyn (28-29 stycznia) organizowany przez Gfinity, CWL Paris Open (17-19 luty) organizowany przez ESWC, a następnie CWL Birmingham Open (14-16 kwietnia) organizowany przez Multiplay oraz CWL Sheffield Open (23-25 czerwca) organizowany przez EGL.

Turnieje CWL w Londynie, Birmingham i Sheffield pomyślane zostały jako pierwszy krok na drodze europejskich graczy Call of Duty do Mistrzostw CWL, największego wydarzenia roku. Dodatkiem do zawodów dedykowanych europejskim graczom będzie turniej CWL Paris Open, otwarty dla uczestników z całego świata. Stawką paryskiego wydarzenia będzie pula nagród opiewająca na 100 000 dolarów i być może jeszcze cenniejsze punkty rankingowe CWL Pro. Są one biletem, który pozwoli wziąć udział w rozgrywkach Globalnej Ligi CWL Pro.


unnamed (4)


Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, drużyny z Ameryki Północnej, Europy i – po raz pierwszy – Ameryki Łacińskiej, zmierzą się w turnieju CWL Dallas Open (17-19 marca), którego organizacją zajmie się MLG. Weźmie w nim udział 16 drużyn z kwalifikacji wstępnej oraz 160 drużyn w kategorii open – czyniąc turniej największym tego typu wydarzeniem w historii Call of Duty. Cztery drużyny, które uplasują się najwyżej w otwartym turnieju, dołączą do 16 kwalifikowanych zespołów 18 marca, podczas drugiego dnia rozgrywek. Finaliści powalczą w niedzielę, 19 marca, o tytuł Mistrza CWL Dallas Open i nagrodę z puli 200 000 dolarów.

Reklama

CWL Dallas Open to ostatni z turniejów, gdzie drużyny i zarejestrowani zawodnicy mogą zdobywać punkty CWL Pro, potrzebne do kwalifikacji do pierwszej rundy Światowej Ligi CWL Pro, rozpoczynającej się 20 kwietnia. W rozgrywkach światowej ligi, których areną stanie się obiekt MLG Arena w Columbus (Ohio), weźmie udział 16 drużyn z całego świata. Wydarzenie podzielone będzie na dwie fazy, z imponującą pulą nagród w każdej. Drużyny, które nie zakwalifikują się do pierwszej rundy Światowej Ligi CWL Pro, będą mogły w dalszym ciągu starać się o udział w planowanej na dalszą część roku rundzie drugiej CWL Pro, zbierając punkty online w tabelach CWL i turniejach GameBattles, oraz turniejach LAN dostępnych odpowiednio w poszczególnych regionach.

W inauguracyjnym sezonie Call of Duty World League wzięło udział ponad 1000 drużyn z całego globu, z których 32 przeszły do ścisłego finału sezonu – Mistrzostw Świata rozgrywanych podczas gali Call of Duty® XP, gdzie amerykański Team EnVyUs sięgnął po zwycięskie laury pokonując europejski zespół – Splyce. Cały ubiegły rok upłynął pod znakiem emocjonujących zmagań, a fani obejrzeli online łącznie ponad miliard minut transmisji z meczów w ponad 100 milionach sesji.  Z początkiem nowego sezonu międzynarodowa arena przygotowuje się na kolejny rok ekscytującego współzawodnictwa między drużynami z całego świata o tytuł Mistrza CWL.

Więcej informacji o turniejach CWL w Europie i USA, CWL Światowej Lidze CWL Pro, a także inne, publikowane na bieżąco ogłoszenia można znaleźć na stronie callofduty.com/cwl.

Zainteresowani CWL mogą odwiedzić stronę https://www.callofduty.com/esports  i obserwować oficjalne profile @CODWorldLeague na Twitterze , Instagramie i Twitchu, by nie przegapić najświeższych wiadomości.

Reklama

Prezentowane przez PlayStation 4, Call of Duty World League może pochwalić się partnerstwem z organizacją Major League Gaming. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i technologii transmisji MLG, fani CWL mogą oglądać e-sportowe rozgrywki Infinite Warfare w dostępnym z poziomu gry w wersji PS4 modułowi Live Event Viewer oraz na platformie MLG.TV.

GameBattles to największa platforma e-sportowych turniejów online, z ponad 10 milionami zarejestrowanych użytkowników. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.gamebattles.com.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama