DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Klabater zapowiada The Amazing American Circus

Klabater, producent gry Crossroads Inn, oraz Juggler Games – studio odpowiedzialne za My Memory of Us – mają przyjemność zapowiedzieć wspólną produkcję – The Amazing American Circus. Gra zostanie wydana na PC i konsole w 2021 roku.The Amazing American Circus to unikatowe połączenie gry karcianej, symulacji ekonomicznej i przygody z elementami RPG. Gracze zbudują silną talię kart, zbiorą niepowtarzalną grupę mimów, żonglerów, siłaczy i klaunów, zarządzą wędrowną trupą cyrkową, a wszystko to podczas podróży przez XIX-wieczne Stany Zjednoczone stojące u progu nowej ery. Przyjdzie im też zmierzyć się z legendarnym P.T. Barnumem w organizowanym przez prezydenta USA konkursie o tytuł najlepszego amerykańskiego cyrku.

The Amazing American Circus opowiada historię najbardziej kultowej rozrywki w amerykańskiej historii – wędrownego cyrku!. Stany Zjednoczone w okresie Pozłacanego Wieku to niezwykle ciekawe miejsce pełne kontrastów i skrajności. Podczas gdy na wybrzeżu wschodnim rozrastają się wielkie nowoczesne metropolie, to zachód opanowany jest wciąż przez kowbojów i farmerów walczących zaciekle o swoje interesy. Tymczasem nadchodzi nowa era. To ostatni dobry moment na rozkwit cyrku. 

Reklama

“W Klabaterze wielokrotnie podejmowaliśmy tematykę społeczną i historyczną. Wydaliśmy m.in. tak udane gry jak We. The Revolution i Help Will Come Tomorrow. The Amazing American Circus w założeniu ma stanowić zwieńczenie naszej nieoficjalnej trylogii “rewolucyjnej”. Opowiedzieliśmy już o rewolucjach Francuskiej i Październikowej, teraz przenosimy się do Stanów Zjednoczonych w przededniu rewolucji industrialnej. To na pewno jedno z najważniejszych ogłoszeń w naszym portfolio na przyszły rok. To już nasza trzeci własna gra, nie tylko bowiem wydajemy The Amazing American Circus, ale wraz z Juggler Games, pracujemy nad nią koncepcyjnie.” – powiedział Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera

“The Amazing American Circus łączy niepowtarzalną artystyczną wizję ze skrupulatnie zaplanowanym gameplayem.” – powiedział Łukasz Janczuk z Juggler Games. “W My Memory of Us, przy pomocy zagadek i puzzli, opowiedzieliśmy historię dzieci uciekających przed opresyjnym systemem. W The Amazing American Circus chcemy przybliżyć egzotyczny i magiczny świat pionierów cyrkowych posiłkując się mechaniką znaną z karcianek i przemyślanym systemem zarządzania swoim cyrkowym biznesem.”

Stany Zjednoczone XIX wieku były młodym, rozwijającym się krajem zamieszkanym przez osadników bezustannie przesuwających linię amerykańskiego pogranicza… aby dotrzeć do ówczesnej publiczności artyści zmuszeni byli podróżować szybko i bez zbędnego bagażu. W The Amazing American Circus gracz odwiedzi legendarne miejsca i spotka prawdziwe postacie historyczne będące częścią amerykańskiego dziedzictwa przemysłu cyrkowego. W trakcje ciągłej walki o zapewnienie ciężko pracującym Amerykanom rozrywki, na jaką zasługują, gracz zaplanuje swą podróż i dostosuje ofertę artystyczną do różnych grup widzów. The Amazing American Circus to klasyczna gra podróżnicza. Rozpoczynając od południowego-zachodu gracz dotrze do postępowego północnego wschodu poszukując sławy, chwały i fortuny.


The Amazing American Circus


Gracz będzie musiał stworzyć idealne show w specjalnym karcianym pojedynku rozgrywanym pomiędzy nim, a publiką cyrku. Przeciwnikiem jest nuda i zblazowanie publiczności, a najlepszą bronią Cyrkowego przedsiębiorcy są występy i sztuczki. Mądrze wybierając karty, gracz będzie starał się rozgrzać publiczność i sprawić, żeby oklaskiwała nasz show na stojąco. To, co jest atrakcyjne dla mieszkańców głębokiego Południa, niekoniecznie sprawdzi się na uprzemysłowionej Północy! Gracz będzie więc musiał odpowiednio dostosować swój repertuar do gustów publiczności.

Jako właściciel wędrownego cyrku musisz desperacko poszukiwać nowych członków swojej trupy, konkurując z innymi cyrkami. Zbierzesz egzotyczną grupę specyficznych postaci, które będą dla Ciebie występować, lecz czy uda ci się zorganizować najlepsze występy podczas podróży od wybrzeża do wybrzeża? Pamiętaj – nie zostaniesz gigantem przemysłu cyrkowego dysponując niewielką grupą wybranych artystów. Będziesz musiał stale wymieniać swoich performerów aby uatrakcyjnić show prezentowany różnym typom widowni.

Co oferuje The Amazing American Circus?

  • Stań się legendą! Uratuj podupadły cyrk, zbierz grupę artystów estradowych i odważ się stawić czoła największemu showmanowi na ziemi – samemu P.T. Barnumowi
  • Daj się wciągnąć spektakularnej historii osadzonej w burzliwych czasach Rewolucji Przemysłowej i zmierzchu ery Dzikiego Zachodu i wejdź w piękny oraz mroczny świat amerykańskiego folkloru.
  • Rozgrywaj emocjonujące starcia na cyrkowej arenie przy pomocy niepowtarzalnych talii kart charakterystycznych dla poszczególnych artystów z Twojej trupy.
  • Odkryj na nowo ducha klasycznych powieści! Odkryj niesamowite historie i dialogi odtwarzające styl klasycznych  opowieści z przeszłości.
  • Spotkaj ponad sto historycznych i legendarnych postaci z przełomu XIX i XX, takich jak John D. Rockefeller, Susan B. Anthony, or Nikola Tesla.
  • Zbierz grupę wyjątkowych artystów i specyficznych postaci, wśród których każda posiada wyjątkową historię i wybierz się w podróż przez Stany Zjednoczone XIX wieku.
  • Posłuchaj wyjątkowego soundtracku inspirowanego klasyczną muzyką cyrkową.

Klabater

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama