DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

rpt

Newsy

Ł3 Gaming Convention już za nami

W dniach 23 – 24 marca 2019 r. miało miejsce największe e-sportowe wydarzenie tej wiosny w Warszawie pod nazwą Ł3 Gaming Convention. Na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej 3 czuć było ducha sportowej rywalizacji, który zazwyczaj pojawia się podczas rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Tym razem jednak na stadionie stawili się licznie kibice nie tylko klubowej piłki, ale przede wszystkim fani Counter Strike, którzy mogli oglądać zmagania e-sportowych drużyn.Turniej zwyciężyła drużyna Devils.one, która nie dała szans innym zespołom i w finale pokonała zespół NoChance, zapewniając sobie tym samym przepustkę do finału GG League 2019.
Oprócz emocji jakie miały miejsce na scenie, na odwiedzających czekała cała masa różnych atrakcji. W strefie Free 2 Play można było pograć na najnowszym sprzęcie komputerowym dostarczonym przez kilku wiodących producentów. Na stoiskach Patriot Viper Gaming, iBox oraz TP-Link gościły komputery z topowymi komponentami od Actina, przy których wygodnie można było się rozsiąść na gamingowych fotelach. Wysoką jakość obrazu z dbałością o wszelkie szczegóły zapewniały gamingowe monitory od iiyama z serii G-Master. Na stoisku Patriot można było zagrać w CS:GO, Fortnite i Apex Legends na akcesoriach Viper Gaming. O dużą liczbę klatek w tych grach dbały wysoko taktowane pamięci RAM Patriot Viper z efektownym podświetleniem RGB.
Odwiedzający mieli okazję przetestować produkty w „boju” i przekonać się do ich wysokiej jakości podczas wielogodzinnych sesji. Oprócz tego Patriot przygotował także wyjątkową ofertę sprzedażową, w której to znalazły się produkty w okazyjnie niskich cenach.
Ł3 Gaming Convention to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego w strefie Free 2 Play można było zgarnąć naprawdę atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy różnych gier i zabaw musieli wykazać się sprytem, niekiedy siłą oraz refleksem. Układanie klawiszy na czas w klawiaturze Patriot Viper Gaming to nie lada wyzwanie dla każdego, kiedy liczy się szybkość i precyzja. Utrzymanie obudowy komputerowej na wyprostowanych rękach również nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Jednakże warto było spróbować sił i szczęścia, ponieważ zwycięzcy zgarnęli klawiatury, myszki, koszulki oraz dziesiątki różnych gadżetów.
Odwiedzający mogli przetestować również produkty od iBox, a także odpocząć w strefie chill i naładować swoje smartfony z powerbanków od TP-Link. Ci zaś, którzy chcieli zmierzyć się w grach typu arcade, mogli to zrobić na przygotowanych maszynach i przenieść do czasów, kiedy o grach sieciowych nikt nawet jeszcze nie myślał. Natomiast maniacy prędkości mogli spróbować sił na symulatorze jazdy dzięki Playseat i Thrustmaster. Nie zabrakło także wirtualnej rzeczywistości, ponieważ w walce na miecze świetlne chętnie udział brali odwiedzający w każdym wieku, próbując swoich sił w tej szermierce ze świata Gwiezdnych Wojen.


Podczas Ł3 Gaming Convention nie zabrakło także zapowiadanego turnieju w grze FIFA 19 oraz możliwości spotkania zawodników FIFA z sekcji Legia eSports. Popularnością cieszyły się także spotkania z zawodnikami e-sportowych drużyn, a wszyscy ci którzy poczuli głód, mogli go zaspokoić w strefie food trucków.

Tegoroczna edycja Ł3 Gaming Convention cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców stolicy, którzy powinni zapisać to wydarzenie jako jedno z bardziej udanych przedsięwzięć e-sportowych w Warszawie. Biorąc pod uwagę popularność dziedziny gamingu w Polsce, kolejna edycje powinna cieszyć się jeszcze większą popularnością niż ta, która miała miejsce w miniony weekend.


Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama