DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Free Radical Design
Free Radical Design

Newsy

Legendarne studio Free Radical Design powraca!

Marka wydawnicza Deep Silver ogłosiła dziś otwarcie nowego studia developerskiego, które przywróci do żywych kultową markę TimeSplitters. Co ważne, w skład nowego zespołu wejdą najważniejsze osoby z dawnego Free Radical Design, w tym założyciele Steve Ellis i David Doak.


Free Radical Design


Studio Free Radical Design to 22 lata bogatej historii pod różnymi nazwami, a także szereg uwielbianych gier z początku millennium, zwłaszcza wydane po raz pierwszy w roku 2000 TimeSplitters. Ta uznana przez krytyków seria otrzymała dotychczas dwie kontynuacje, wszystkie wypełnione po brzegi zabawnymi nawiązaniami popkulturowymi oraz dynamicznymi starciami graczy na tle różnych lokacji i okresów historycznych.

Paul Nicholls, Global Brand and Marketing Director w Deep Silver, skomentował poranne ogłoszenie: „To właśnie unikalny styl sprawił, że seria TimeSplitters jest nadal dobrze pamiętana przez fanów, którzy z pewnością ucieszą się z utworzenia tego nowego studia należącego do Deep Silver i będą wyczekiwać informacji o dalszych losach serii.”

Steve Ellis, Studio Development Director we Free Radical Design, dodał: „To nieasmowite, że w końcu możemy potwierdzić, iż studio zostało utworzone i do tego mamy konkretny plan na następną grę z serii TimeSplitters. W tej chwili nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale podzielimy się z fanami informacjami najszybciej jak tylko będziemy mogli.”

Reklama

Zespół Free Radical Design zajmie się tworzeniem nowej gry z serii TimeSplitters w ciągu najbliższych miesięcy. Na razie są skoncentrowani na powołaniu do życia studia, które będzie ulokowane w Nottingham w Wielkiej Brytanii. W odpowiednim czasie pojawią się ogłoszenia z informacjami o wolnych stanowiskach.

Free Radical Design to studio podlegające pod markę wydawniczą Deep Silver, które może podjąć się kontynuowania serii TimeSplitters, ponieważ w 2018 prawa do niej nabył właściciel Deep Silver, czyli firma Koch Media.


Sprawdź również!


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama