fbpx

Legendarne studio Free Radical Design powraca!

Marka wydawnicza Deep Silver ogłosiła dziś otwarcie nowego studia developerskiego, które przywróci do żywych kultową markę TimeSplitters. Co ważne, w skład nowego zespołu wejdą najważniejsze osoby z dawnego Free Radical Design, w tym założyciele Steve Ellis i David Doak.


Free Radical Design


Studio Free Radical Design to 22 lata bogatej historii pod różnymi nazwami, a także szereg uwielbianych gier z początku millennium, zwłaszcza wydane po raz pierwszy w roku 2000 TimeSplitters. Ta uznana przez krytyków seria otrzymała dotychczas dwie kontynuacje, wszystkie wypełnione po brzegi zabawnymi nawiązaniami popkulturowymi oraz dynamicznymi starciami graczy na tle różnych lokacji i okresów historycznych.

Paul Nicholls, Global Brand and Marketing Director w Deep Silver, skomentował poranne ogłoszenie: „To właśnie unikalny styl sprawił, że seria TimeSplitters jest nadal dobrze pamiętana przez fanów, którzy z pewnością ucieszą się z utworzenia tego nowego studia należącego do Deep Silver i będą wyczekiwać informacji o dalszych losach serii.”

Steve Ellis, Studio Development Director we Free Radical Design, dodał: „To nieasmowite, że w końcu możemy potwierdzić, iż studio zostało utworzone i do tego mamy konkretny plan na następną grę z serii TimeSplitters. W tej chwili nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale podzielimy się z fanami informacjami najszybciej jak tylko będziemy mogli.”

Zespół Free Radical Design zajmie się tworzeniem nowej gry z serii TimeSplitters w ciągu najbliższych miesięcy. Na razie są skoncentrowani na powołaniu do życia studia, które będzie ulokowane w Nottingham w Wielkiej Brytanii. W odpowiednim czasie pojawią się ogłoszenia z informacjami o wolnych stanowiskach.

Free Radical Design to studio podlegające pod markę wydawniczą Deep Silver, które może podjąć się kontynuowania serii TimeSplitters, ponieważ w 2018 prawa do niej nabył właściciel Deep Silver, czyli firma Koch Media.


Sprawdź również!