DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Marynarze, na pokład! Gaijin Entertainment ogłasza bitwy morskie w War Thunder!

 

Gaijin Entertainment ogłosiło, że jeszcze w tym roku weźmiemy udział w zamkniętych beta testach bitew morskich w grze War Thunder, wielokrotnie nagradzanej grze MMO osadzonej w klimatach II Wojny Światowej. Dodatek “Wielki Morskie” to długo oczekiwany, najprawdopodobniej ostatni tryb walki we flagowym tytule rosyjskiego studia. Po raz pierwszy możliwości techniczne wstępnej wersji wodnych pojedynków zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii.

WarThunder_PT-109_3

Uczestnicy nadchodzących beta testów bitew morskich w War Thunder zostaną nazwani “Wilkami Morskimi”. „Wilki” wcielą się w rolę kapitanów torpedowców, kutrów rakietowych i artyleryjskich, ścigaczy okrętów podwodnych i łodzi straży przybrzeżnej. Wszystkie te statki nazywane były „małymi” kontyngentami marynarki i służyły na każdym teatrze działań wojennych w czasie II Wojny Światowej. Pojawienie się trzeciego dodatku w War Thunder zapewni fanom gry możliwość walki na lądzie, morzu i w powietrzu.

Reklama

Wszystkie narody w War Thunder zostaną wyposażone w siły morskie. Pierwsze oficjalne próby odbędą się na głównym serwerze gry jeszcze w tym roku. Pierwszych graczy, którzy otrzymają dostęp do dodatku jako, wyłonią deweloperzy. Dodatkowo, do bety przystąpią także fani War Thunder, którzy zakupią jeden z dwóch pakietów startowych zawierających – oprócz dostępu do testów – unikalny statek.

WarThunder_PT-109_2

Pierwszy pakiet startowy zawiera radziecki Projekt 1124. Wieżyczka z działem z czołgu T-34 i dwa karabiny maszynowe 12.7 mm pozwolą kanonierce efektywnie eliminować wrogie łodzie i samoloty na niskim pułapie. Głównym atutem okrętu stworzonego w ZSRR jest wyrzutnia rakiet niekierowanych M- 13-M1, czyli legendarna Katiusza.

Drugi pakiet startowy odblokowuje w grze amerykański PT-109, czyli typ torpedowca, na którym kiedyś służył i wykazał się aktem wojennego bohaterstwa jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych, John F. Kennedy. Podczas jednej z operacji łódź Kennedy’ego została staranowana przez japoński niszczyciel – Amagiri. Pomimo poważnych uszkodzeń kadłuba, porucznik Kennedy, dzięki zdecydowanym i trafnym decyzjom, uratował życie dziesięciu członkom załogi zniszczonego torpedowca. W War Thunder PT-109 jest szybkim i zwrotnym statkiem wyspecjalizowanym do niszczenia jednostek nawodnych. Jego cztery torpedy, z których każda waży prawie 1200 kg, są niezwykle skutecznym narzędziem do całkowitej anihilacji statków wroga.

WarThunder_PT-109

Nasze testy wewnętrzne wykazały, że walki wielkimi pancernikami są zbyt długie i powolne lub wymagają znacznych zmian w projektach statków, co czyniło je mało realistycznymi. Z tego powodu wychodzimy do fanów naszego tytułu z jednostkami szybkiego ataku, które rzadko są wykorzystywane w grach. Małe statki idealnie nadają się do schematu rozgrywki w War Thunder. Ci szybcy, zwinni i niebezpieczni “Wilki Morskie” są godnym wsparciem dla naszych samolotów i czołgów.

Wysoki poziom realizmu jest jedną z kluczowych zalet War Thunder. Wszystkie pojazdy zostały odwzorowane na podstawie rzeczywistych odpowiedników. Klasyczne bitwy statków w czasie wojny były sprawdzianem cierpliwości i planowania. Starcia trwały od paru godzin do nawet kilku dni. W War Thunder, gdzie na jednej mapie walczą wszystkie rodzaje pojazdów, a gracze kontrolują zarówno samoloty, czołgi, jak i statki, nie jest możliwa zmiana wielkości jednostki pływającej lub sztuczne przyspieszenie zegara odliczającego czas pojedynku. Całość rozgrywki musi być spójna i logicznie ze sobą połączona.

Reklama

Kirill Yudintsev, Dyrektor Kreatywny Gaijin Entertaiment


Źródło: informacja prasowa

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

  Gaijin Entertainment ogłosiło, że w wielokrotnie nagradzanym tytule MMO – War Thunder, utrzymywanym w realiach II Wojny Światowej, pojawiła się letnia aktualizacja. Dzięki niej...

Reklama