DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Razer COVID-19
Razer COVID-19

Newsy

Mousesports dołącza do Team Razer

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, oraz Mousesports, najbardziej utytułowana drużyna esportowa w Niemczech, ogłosiły dzisiaj nawiązanie strategicznego partnerstwa. Na mocy porozumienia obie marki będą ze sobą współpracować, aby osiągnąć jeszcze więcej na esportowych scenach w regionie i globalnie.W ramach współpracy, zawodnicy Mousesports otrzymają urządzenia peryferyjne Razera takie jak klawiatury Huntsman Elite i BlackWidow Chroma V2 Tournament Edition, myszki DeathAdder Elite i Mamba Elite oraz zestaw słuchawkowy Kraken Tournament Edition.

Zawodnicy konsolowi – Benjamin „Problem X” Simon, grający w Street Fighter (i jednokrotny mistrz w EVO), oraz Mario „elast1Cooo” Pflumm, grający w FIFA półfinalista Virtuelle Bundesliga w 2018 roku, będą dzierżyć w dłoniach kontrolery Razer Wolverine i Raiju Tournament Edition.

Długa historia esportowej dominacji

Reklama

Mousesports, założony w Berlinie w 2002 roku, jest jednym z czołowych zespołów esportowych na świecie, który przeszedł do historii dzięki zdobyciu aż 31 tytułów w ESL Pro Series Germany oraz ESL Championships w Counter-Strike, Warcraft III, StarCraft II i League of Legends. Drużyna zarobiła w tym czasie ponad 4 miliony USD w nagrodach pieniężnych.

W skład Mousesports obecnie wchodzą drużyny Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), League of Legends (LoL), Rocket League, StarCraft 2, Street Fighter V i FIFA 19.

Zespoły Mousesports rywalizujące w Counter-Strike wygrały ESL Pro Series dziewięć razy z rzędu. Obecny zespół CS: GO, którego częścią jest śmiertelnie skuteczny holenderski snajper Chris „chrisJ” de Jong, wygrał turniej DreamHack Tours 2019, niedługo po sukcesie w ESL One New York w 2018 roku.

Drużyna LoL wygrała German Championship i zakończyła sezon, sięgając po trzecie mistrzostwo w lidze ESLM LoL. Mousesports stale poszerza zakres gier, w których rywalizują jej zawodnicy – podpisała m.in. kontrakty z graczem Street Fighter V Benem „Problem X” Simonem, graczem FIFA 19 Mario „elast1cooo” Pflummem oraz drużyną Rocket League.

Reklama

Łącząc siły, aby napędzać esport na całym świecie

Dzięki współpracy z Team Razer, Mousesports dołącza do listy najlepszych zespołów i graczy esportowych. Członkowie organizacji będą mieli wpływ na tworzenie i testowanie nowych produktów. Uwagi oraz spostrzeżenia płynące od Mousesports pomogą firmie Razer w opracowywaniu nowych urządzeń peryferyjnych skierowanych do esportowego segmentu rynku.

„Mousesports składa się z jednych z najbardziej utalentowanych na świecie zespołów i graczy esportowych” – powiedział Yann Salsedo, Head of Esports (EMEA) w Razerze. „Wyczekujemy rozpoczęcia współpracy z nimi i możliwość korzystania z ich fachowej wiedzy oraz doświadczenia, aby nasz wysokiej jakości sprzęt esportowy osiągnął jeszcze wyższy poziom”.

„Bycie częścią zespołu Razer to dla nas coś zupełnie wyjątkowego. To dowód zaufania, jakie Razer pokłada w naszej wizji Mousesports i naszych graczach. Równocześnie cieszymy się, że nasze drużyny podczas walki o trofea na całym świecie będą miały wsparcie w postaci najnowszego zaawansowanego sprzętu” – powiedział Stefan Wendt, CEO Mousesports. „Nasze zespoły ulokowane w Hamburgu stworzą dla fanów niezwykłe rzeczy. To naprawdę idealne połącznie i nie mogę się doczekać tego, co możemy wspólnie osiągnąć”.


 

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama