DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Aktualności

Na Gamescomowym Game Jamie InnoGames powstało aż 39 imponujących projektów

Game Jam zorganizowany w tym roku na Gamescomie przez InnoGames przyciągnął prawie 200. uczestników, reprezentujących aż 27 różnych krajów. Była to więc, jak dotąd, największa tego typu impreza w historii targów branży gier!

IMG_7508

Przez 48 godzin trwania IG Jamu twórcy, którzy przybyli ze wszystkich stron świata od Australii po Filipiny i Kenię, mierzyli się z narzuconym przez organizatorów, ściśle tajnym aż do rozpoczęcia jamu tematem. W tym roku słowem-kluczem mającym były…. „maski”. Do konkursu stanęło ostatecznie 39 ukończonych projektów inspirowanych tym tematem. 15-osobowe jury wyłoniło zwycięzców, którzy zabrali do domu wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Intel i zdobyli możliwość zaprezentowania swych dzieł w specjalnej strefie hal targowych Gamescomu. Warto wspomnieć, że nagrodę za najlepszą grę mobilną imprezy otrzymał polski zespół Digital Melody, znany ze światowego hitu – Timberman. Wszystkie zgłoszone do konkursu gry można pobrać ze strony www.igjam.eu!

logo_1024CEO InnoGames, Hendrik Klindworth o IG Jamie: “To inspirujące, obserwować tak wielu entuzjastów z tak różnych środowisk pracujących razem, z pasją i tworzących rzeczy naprawdę nowatorskich I wyjątkowych. Wszystkie drużyny zrobiły naprawdę kawał dobrej roboty jestem pod wielkim wrażeniem jakości gier, które udało im się stworzyć w jedyne 48 godzin. Przy okazji dziękuję serdecznie naszym partnerom, Państwowemu Zrzeszeniu Rozrywki Interaktywnej – BIU – oraz Intelowi, dzięki którym udało nam się przeprowadzić pierwszy game jam na szeroką skalę w historii Gamescomu.”

Prezes Państwowego Zrzeszenia Rozrywki Interaktywnej (BIU), dr Maximilian Schenk naświetlił wagę wydarzenia: “Game Jam stał się w tym roku wyjątkowym atutem Gamescomu, po raz pierwszy kierując uwagę na wielkie talenty i zaangażowanie stojące za wielkimi tytułami, które widownia przybyła tu podziwiać. Bardzo się więc cieszę mogąc już teraz uznać IG Jam za nowy stały punk programu kolejnych edycji targów Gamescom.”

Organizacja IG Jam wspierana była przez Intel Corporation i BIU.

 

Źródło: informacja prasowa

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Recenzje

EPOS GTW 270 Hybrid – recenzja bezprzewodowych, dousznych słuchawek. Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować słuchawki dla graczy EPOS Sennheiser GSP 601, które zrobiły na...