DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Najlepszy Miesiąc Życia
Najlepszy Miesiąc Życia

Aktualności

Klabater wraz z Warszawską Szkołą Filmową zapowiadają Najlepszy Miesiąc Życia

Klabater i Warsaw Film School Game Development Studio mają przyjemność zapowiedzieć wydanie ambitnej gry narracyjnej NAJLEPSZY MIESIĄC ŻYCIA (ang. BEST MONTH EVER) na konsole PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, Switch, oraz PC.Tak zaczyna się nasza historia. A Wuj Sam nie będzie jedynym, któremu zostanie skopany tyłek. W czasach wielkich niepokojów społecznych i politycznych, matka i syn wyruszają w wielką podróż po USA, która zmieni ich życie na zawsze.

Życie nigdy nie rozpieszczało Louise. Samotna matka, każdego dnia walczy, aby związać koniec z końcem. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, i że został jej miesiąc na zabezpieczenie przyszłości syna Mitcha. Postanawiają więc wyruszyć w drogę i spędzić ten ostatni miesiąc razem.


Najlepszy Miesiąc Życia to narracyjna gra typu point-and-click, której fabuła opowiada o niezwykłej relacji Louise i jej syna, Mitcha. Louise, młoda kelnerka samotnie wychowująca dziecko, pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Nie zostało jej dużo czasu, być może tylko miesiąc… Ale jak przekazać tę wiadomość ośmioletniemu synowi? Jakie wartości mu wpoić, co mu doradzić? Czas ucieka, a Louise musi podjąć ważne decyzje. Wraz z Mitchem wyruszają w podróż po Stanach Zjednoczonych, by spędzić ze sobą ostatni, być może najważniejszy miesiąc w ich życiu.


Najlepszy Miesiąc Życia


Wspólna podróż Louise i Mitcha odbywa się w szalonych lat 60-tych. Matka i syn znajdą się w sytuacjach tyleż zabawnych, co niebezpiecznych. Wybory jakich dokonują zmienią ich życie oraz przyszłość małego Mitcha. Tłem ich prywatnej historii będą podzielone politycznie Stany Zjednoczone, społeczne nierówności oraz kwitnąca kontrkultura Dzieci Kwiatów.

Rozwój fabuły obserwujemy z dwóch perspektyw czasowych. Część wydarzeń odbywa się w trakcie podróży matki i syna (lata 60-te), innych faktów dowiadujemy się głównie ze wspomnień dorosłego już Mitcha, który z perspektywy czasu ocenia wybory swoje i Louise (lata 70-te). Na tej podstawie gracz podejmie decyzję jakim człowiekiem była Louise, oraz na kogo wyrósł Mitch.


Najlepszy Miesiąc Życia zostanie wydany przez Klabatera na PC, Xbox One/Series X, PlayStation 4 i 5 oraz Switch.


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Aktualności

Edycja The Final Cut ukaże się na konsole PlaySation 4 + 5 oraz Xbox One + Series X już 16 listopada w bogatym wydaniu...