DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

NVIDIA prezentuje: GTX 1070 i GTX 1080 wspierane technologią Pascal

gtx-1080

GTX 1080 od NVIDIA – nowa technologia, nowy design

Firma NVIDIA postanowiła wypuścić na rynek nowe karty graficzne – GeForce GTX 1070 i 1080. Ze względu na niewiarygodnie szybkie tempo w jakim rozwija się rynek gier komputerowych, elektroniki i gadżetów, producenci zmuszeni są do przystosowania się do potrzeb swoich klientów.

Dla przeciętnego obywatela działanie na wielu ekranach jednocześnie (smartphone + monitor komputera lub telewizor) jest normą. Również techniki pozyskiwania nieprawdopodobnie wysokiej rozdzielczość obrazów i filmów oraz rozwijający się dział VR to już nie są chwilowe trendy. Te technologie uznawane kilka lat temu za “dostępne tylko dla bogaczy” dziś są tak popularne, że nawet najlepsi producenci, np. NVIDIA, muszą dostosować się do wymagań użytkowników i sprostać oczekiwaniom rynku.

Karty graficzne GeFroce GTX 1070 i 1080 wykonane są przy użyciu najnowszej technologii 16nm FinFET oraz Pascal.
Układy są energooszczędne – potrzeba 150W w GTX 1070 i tylko 170W w GTX  1080. Do zasilenia możemy użyć wtyczki 8-pin. GTX 1080 składa się 2560 rdzeni CUDA, które pracują w parze z 8GB pamięci GDDR5X. Całkowita przepustowość to 320 GB/sec. Jeśli pokusimy się o podkręcenie rdzenia – przepustowość może wynieść aż 2100 MHz.
Podsumowując: technologia Pascal to trzykrotny wzrost wydajności, a w kontekście VR – dwukrotny.

Wizualizacja technologii Pascala od firmy NVIDIA sprzed kilku miesięcy

Swoja drogą całkiem niedawno firma NVIDIA miała (poważny) problem z pokazaniem działającej karty wspartej Pascalem, ale miejmy nadzieję, że kryzys został już zażegnany.

Cena zabawek od NVIDIA jest niższa niż ostatnio. Model GTX 1080 kosztuje 599$ (premiera 27 maja), natomiast cena GTX 1070 wersji Founders Edition wynosi 449$, a wersji tańszej – 379$ (premiera 10 czerwca).

Autor

Nie boję się wyzwań i chętnie podejmuję się nowych zadań. Szukasz grafika 3D? http://alexfoxofficial.wix.com/portfolio Moje hobby to m.in. gry komputerowe i jeździectwo.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...