DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Odzyskaj kontrolę! Premiera długo oczekiwanej gry Control!

Entuzjastycznie przyjęta na Gamescom 2019 i ciesząca się pozytywnymi recenzjami gra Control debiutuje dziś na rynku. Gra akcji z elementami mocy nadprzyrodzonych, jest dostępna w wersji fizycznej na platformy PS4 i Xbox One, nakładem CDP.



Control to osadzona w realiach science-fiction 3-osobowa gra akcji od studia Remedy Entertainment, odpowiedzialnego za takie tytuły jak Max Payne czy Alan Wake, oraz od światowego wydawcy 505 Games. Gra łączy charakterystyczną dla Remedy mechanikę strzelania z wachlarzem dostępnych zdolności nadprzyrodzonych. Fabuła została osadzona w wyjątkowym i nieustannie zmieniającym się świecie, w którym to co znane, miesza się z osobliwymi, niewyjaśnionymi wydarzeniami.

Opanowanie kombinacji nadprzyrodzonych zdolności i modyfikowalnego ekwipunku do walki z inwazją sił nie z tego świata, w nieprzewidywalnym interaktywnym otoczeniu, to znak rozpoznawczy nowego tytułu i klucz do rozwikłania tajemniczej inwazji, z którą gracz styka się na samym początku rozgrywki.



Tajna agencja w Nowym Jorku została opanowana przez zjawiska przeczące prawom natury, a gracze wcielają się w rolę Jesse Faden, nowej kierowniczki, której zadaniem staje się odzyskanie kontroli nad zaistniałą sytuacją. Siłę napędową gry stanowi jej otwarta rozgrywka, oparta na własnym silniku studia o nazwie Northlight, która wymaga od graczy opanowania umiejętności korzystania z nadprzyrodzonych zdolności, różnorodnego sprzętu i reagującego na ich działania środowiska, oraz stawia ich oko w oko z rozbudowanym, tajemniczym światem.

Control to najbardziej ambitna gra naszego studia – powiedział Mikael Kasurinen, reżyser gry z Remedy Entertainment, dodając – Już na początku powiedzieliśmy sobie, że na nowo zdefiniujemy pojęcie gry Remedy, i zapewnimy naszym fanom rozgrywkę jeszcze bardziej skoncentrowaną na graczu, nie zapominając przy tym, że jesteśmy znani z tworzenia intrygujących światów. Wszystkich nas rozpiera duma z powodu tego, co przekazujemy dzisiaj w ręce graczy, i z zapałem zabieramy się do pracy nad rozwijaniem gry po premierze.

Gra Control z polskimi napisami jest dostępna od 27 sierpnia na konsole Playstation 4 oraz Xbox One w dobrych sklepach z grami, m.in. Media Expert, MediaMarkt, Empik i RTV Euro AGD.


 

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...