DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

PAX East: Niespodzianki od CDP Red dla fanów Gwinta

Gwint, karciana gra zaimplementowana do trzeciej części Wiedźmina, dalej zbiera swoje żniwo. Zastąpienie gry w kości właśnie Gwintem, o którym mogliśmy poczytać też w wiedźmińskiej sadze, było strzałem w dziesiątkę. Choć karcianka stanowi w Wiedźminie 3 tylko dodatkowy element, to zdobył on serca wielu fanów serii. Na fali sukcesu CDP Red wydając dodatek Serca z Kamienia dorzuciła do edycji pudełkowej dwie talie kart do tej popularnej gry karcianej. A co szykują tym razem?

Tak, ten obrazek zdradził wam wszystko. W dodatku Krew i Wino pojawi się nowa talia do gry w Gwinta. Talia będzie obejmowała postacie związane z wyspami Skellige. Poza standardowymi kartami postaci, tu również znajdziemy karty specjalne. Karta Grzyby zastosowana na berserkerach zamieni ich w niedźwiedzie. Drakkar jest jednostką oblężniczą, Lugos Szalony ma status jednostki specjalnej. W talii pojawia się też Złoty Kogut – nie są znane jego funkcje specjalne.

Edycja Specjalna dodatku będzie zawierać dwie fizyczne talie do gry – Królestwa Północy oraz Cesarstwo Nilfgardu. Prowadzący konferencję poprosili publikę o zademonstrowanie tego, jak bardzo zależy im na wydaniu mobilnej gry w Gwinta na smartfony i tablety na systemach Android i iOS. Aplauz został nagrany i zostanie przedstawiony szefostwu CDP Red w Warszawie. Ewentualne mobilne wydanie gry w Gwinta ma umożliwić graczom rozgrywkę online.

Reklama

Magister dziennikarstwa, wkrótce także technik informatyk. Gry to jego pasja od ponad 20 lat. Zaczynał na C64, dziś gra na PC i Xbox One, w podróży także na smartfonie z systemem Windows Phone.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Promocje gier na PS5

Na PlayStation Store pojawiła się promocja na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kultowa produkcja CD Projekt Red kosztuje jedyne 25,80 złotych. Promocja potrwa do 9...

Newsy

Materiał wideo prezentujący uzbrojenie w Sniper Elite 5. Materiał porusza temat różnorodności broni w grze oraz opcji jej modyfikacji.

Newsy

Marvel: Strażnicy Galaktyki dostępny w Game Pass. Gra jest dostępna za darmo dla abonamentów Game Pass na platformę Xbox oraz PC.

Gry za darmo

PUBG za darmo na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Zgodnie z zapowiedzią gra battle royale przechodzi na model free-to-play. 

Reklama