DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Aktualności

Private Division łączy siły z Moon Studios, League of Geeks i Roll7 przy nadchodzących, nowych grach

Private Division, marka wydawnicza należąca do Take-Two Interactive Software, Inc., ogłosiła dziś podpisanie trzech nowych umów wydawniczych z topowymi niezależnymi producentami – Moon Studios, League of Geeks i Roll7. Partnerstwa te rozszerzą portfolio Private Division, w którym już teraz znajduje się seria Kerbal Space Program, The Outer Worlds, Ancestors: The Humankind Odyssey czy Disintegration. Private Division stwarza możliwości i wspiera wiodące talenty kreatywne w branży, pozwalając im realizować wizje i dotrzeć do klientów na całym świecie.


Private Division


„Nasze partnerstwa z Moon Studios, League of Geeks i Roll7 wzmacniają portfolio Private Division o kolejne najbardziej kreatywne talenty w branży gier wideo z całego świata” powiedział Michael Worosz, wiceprezes ds. wykonawczych i dyrektor Private Division. „To wspaniałe, że możemy współpracować z tymi doświadczonymi twórcami i wspierać ich, aby mogli wynieść swoje kreatywne wizje na wyższy poziom”.

Moon Studios, założone w roku 2010 przez Thomasa Mahlera i Gennadiya Korola, to studio, które zdobyło nagrodę BAFTA, najbardziej znane z prac nad docenionym przez krytyków Ori and the Blind Forest i Ori and the Will of the Wisps. Jest to rozproszona firma producencka, której pracownicy mieszkają na całym świecie. Udało jej się zebrać wiodące talenty z branży. Przy współpracy Private Division, Moon Studios tworzą wciągające nowe RPG akcji.

„Tworzenie serii Ori przez ostatnią dekadę było fantastycznym doświadczeniem dla naszego zespołu. Teraz z przyjemnością mierzymy jeszcze wyżej w naszym nowym RPG akcji” powiedzieli Thomas Mahler i Gennadiy Korol, współzałożyciele Moon Studios. „Osiągnęliśmy sukces dzięki procesowi «iteracyjnego szlifowania», którego używamy w Moon Studios. Będziemy kontynuować pracę w tym stylu, aby stworzyć nową grę, która będzie większa niż cokolwiek, co dotąd stworzyliśmy”.

League of Geeks, założone w roku 2011 przez Trenta Kustersa, Blake’a Mizzi i Ty Careya, to znani producenci ciekawej cyfrowej gry planszowej Armello. Siedziba League of Geeks znajduje się w Melbourne, a studio zamierza zwiększać swój początkowy sukces, tworząc nową grę wideo i własność intelektualną w partnerstwie z Private Division.

„Równie ważne są dla nas dwie rzeczy – tworzenie gier z sercem i budowanie społeczności fanów, ale też tworzenie gier, które osiągają uznanie wśród krytyków i odnoszą sukces kulturalny oraz komercyjny” powiedział Blake Mizzi, współzałożyciel i dyrektor League of Geeks. „To partnerstwo daje nam okazję do rozbudowy studia i stworzenie ambitnego projektu, większego niż nasze dotychczasowe osiągnięcia”.

Roll7 to zdobywcy BAFTA i wielokrotnie nagradzane niezależne studio założone w Londynie, w roku 2008, przez Simona Bennetta, Johna Ribbinsa i Toma Hegarty. Roll7 stworzyli serię OlliOlli, NOT A HERO i Laser League, a obecnie wraz z Private Division pracują nad kolejnym skokiem naprzód w swej misji. Zamierzają tworzyć niesamowite produkcje, zgodne z koncepcją przepływu.

„Nasze tytuły podobają się graczom, ponieważ chcemy aby rozgrywka była zawsze solidna, doszlifowana i prosta, ale też zaawansowana” powiedział John Ribbins, główny dyrektor kreatywny w Roll7. „Cieszymy się, że możemy pracować z Private Division nad kolejnym tytułem i nie możemy się już doczekać, kiedy przekażemy go graczom. Podnosimy poprzeczkę jeśli chodzi o kreatywność i ambicje, aby nasz kolejny projekt był naszym najlepszym”.

W porozumieniu z tymi producentami Private Division ogłosi w przyszłości więcej szczegółów na temat każdego z powyższych projektów. Wszystkie trzy gry znajdują się obecnie we wczesnej fazie produkcji nie posiadają ustalonych dat premiery. Premiera pierwszego z tych tytułów spodziewana jest dopiero w 2022 roku finansowym Take-Two.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Aktualności

Edycja The Final Cut ukaże się na konsole PlaySation 4 + 5 oraz Xbox One + Series X już 16 listopada w bogatym wydaniu...