DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Pro Evolution Soccer zmienia wydawcę, będzie nim…

Wrocławski Techland będzie nowym wydawcą serii Pro Evolution Soccer zaczynając od tegorocznej edycji. Prawo do wydawania serii w Polsce przejęli po CDP.pl.

Wydawca z Wrocławia podejmuje zatem spore ryzyko. Zwłaszcza, że seria Pro Evolution Soccer nie jest tak popularna w Polsce jak FIFA, która cieszy się lepszą sprzedażą, bo ma wszystko, co gra piłkarska mieć powinna. Jednak jako punkt zaczepienia, wszyscy którzy decydują się na tytuł od Elektroników są licencje, PES przyciąga piękną piłką, grywalnością, ale to nie wystarczy, bo Japończycy przegrywają rywalizację z produktem Kanadyjczyków, których tytuł aż tak bardzo nie odstaje.

Techland jednak trochę przegiął z cenami. Wydanie pudełkowe na konsole nowej generacji ma kosztować 260 zł, natomiast na poprzednią generację oraz na PC 200 zł, co jest ceną mocno przegiętą, zwłaszcza jeżeli pod uwagę bierzemy komputery osobiste. Może gdyby PES miał te wszystkie licencje co FIFA, do tego polski komentarz, jaki by on nie był, to ta cena miałaby sens. Niestety nie ma, także wyczuwam wydawniczą porażkę.

 

Reklama

Magister dziennikarstwa, wkrótce także technik informatyk. Gry to jego pasja od ponad 20 lat. Zaczynał na C64, dziś gra na PC i Xbox One, w podróży także na smartfonie z systemem Windows Phone.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Marvel: Strażnicy Galaktyki dostępny w Game Pass. Gra jest dostępna za darmo dla abonamentów Game Pass na platformę Xbox oraz PC.

Newsy

Premiera Crusader Kings III na konsolach Xbox oraz PlayStation już w marcu. Gra pojawi się na konsolach 29 marca 2022 roku.

Gry za darmo

PUBG za darmo na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Zgodnie z zapowiedzią gra battle royale przechodzi na model free-to-play. 

Gry za darmo

Diablo II Resurrected za darmo do przetestowania na konsolach Xbox. Blizzard udostępnił wersję testową remastera Diablo 2.

Reklama