DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Przedstawiamy Hearthstone Masters – nowy e-sportowy ekosystem w Hearthstone

W zeszłym roku ogłosiliśmy, że ciężko pracujemy nad zmianami w systemie rywalizacji e-sportowej w Hearthstone. Chcieliśmy, aby stał się bardziej przystępny, miał ustabilizowaną formułę i przynosił jak najwięcej rozrywki. Dziś możemy się nareszcie podzielić szczegółowymi informacjami na temat Hearthstone Masters. Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie tego systemu.Wielu zawodników zastanie podczas imprez z cyklu Hearthstone Masters Tour znajomy widok: stoły obłożone kablami ethernetowymi, przy których zasiądą, aby przez trzy dni dowodzić swoich umiejętności w rundach w systemie szwajcarskim, a następnie w systemie pucharowym. Pula nagród wynosi 250 000 USD, a dodatkową zachętą dla zawodników jest możliwość awansowania do ligi arcymistrzowskiej Hearthstone Grandmaster, ale o tym za chwilę.

Gracze mogą zakwalifikować się do wydarzeń w ramach Masters Tour 2019 na różne sposoby, takie jak:

 • Wygrana w rozgrywanym online turnieju Masters Qualifier (rozgrywanym na platformie Battlefy i otwartym dla wszystkich chętnych).
 • Zajęcie jednego z czterech najlepszych miejsc w rankingowym turnieju kwalifikacyjnym.
 • Zdobycie zaproszenia poprzez udział w oficjalnych, zewnętrznych turniejach.
 • Uzyskanie jednego z najlepszych wyników w jednym z poprzednich wydarzeń z cyklu Masters Tour.
 • Awans poprzez Gold Series w Chinach.
 • Co najmniej 120 punktów rywalizacji Hearthstone na koniec Roku Kruka.

Pierwszy przystanek w cyklu zawodów Masters Tour odbędzie się w Las Vegas w dniach 14-16 czerwca. Po wyprawie do Las Vegas Masters Tour przeniesie się do Azji i Europy, a w 2020 roku odwiedzimy jeszcze więcej miejsc.

Pożegnamy się z formułą podboju w wielkim stylu podczas kwietniowego turnieju Hearthstone World Championship 2019. Zastąpimy ją nową formułą specjalną. Oto jak ona działa:

Reklama
 • Gracze zgłaszają trzy talie z tej samej klasy.
 • Gracze wskazują jedną z nich jako talię główną, a pozostałe jako talie drugiego wyboru i trzeciego wyboru.
 • Talie drugiego oraz trzeciego wyboru mogą się różnić od talii głównej maksymalnie pięcioma kartami. Na potrzeby tej modyfikacji dwa duplikaty w talii głównej liczą się jako dwie karty.
 • Gracze muszą rozegrać pierwszą partię danego meczu, używając talii głównych.
 • Na początku kolejnych partii gracz zadecyduje, czy gra dalej talią główną, czy chce wymienić ją na talię drugiego lub trzeciego wyboru.
 • Decyzje dotyczące wyboru talii w drugiej i trzeciej partii podejmowane są na początku każdej partii równocześnie przez obu graczy i nie są jawne dla przeciwnika.
 • Wszystkie mecze w turniejach Masters Qualifier oraz rankingowych turniejach kwalifikacyjnych będą rozgrywane do dwóch zwycięstw. Podobnie będzie w meczach w ramach cyklu Masters Tour, z wyjątkiem finałów, które zostaną rozegrane do trzech zwycięstw.

Na sam koniec została nam liga arcymistrzowska Hearthstone Grandmasters! Nie możemy jeszcze opublikować wszystkich szczegółów na jej temat, ale jednym ze sposobów na zaproszenie do udziału w lidze będą bardzo dobre wyniki uzyskiwane w kolejnych wydarzeniach Masters Tour.


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama