DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

This War of Mine
This War of Mine
This War of Mine Final Cut już 10 maja w Xbox Game Pass

Newsy

Przemysław Marszał przejmuje stery w 11 bit studios

Jeszcze bardziej dynamiczny rozwój spółki oraz realizacja coraz większych projektów deweloperskich – oto główne cele, jakie stawia przed sobą i 11 bit studios nowy Prezes Zarządu – Przemysław Marszał. “Klarowny, odpowiedni do naszych indywidualnych zdolności podział obowiązków to zmiana, której potrzebujemy, i którą postrzegam bardzo pozytywnie” – komentuje dotychczasowy sternik 11 bit studios Grzegorz Miechowski, który przejmie rolę Chief Operating Officer (COO) i skupi się na tym co, jak sam podkreśla, zna najlepiej – tematach operacyjno-finansowych, administracyjnych i marketingowych.


Przemysław Marszał


Miechowski to weteran i jedna z osób kładących fundamenty pod narodziny polskiej branży gier na początku lat 90-tych. Marszał związany jest z 11 bit studios od początku. Był jedną z osób mających największy wpływ na ostateczny kształt i wydźwięk przełomowego w historii studia This War of Mine, którego sukces zapewnił polskiemu deweloperowi globalną rozpoznawalność. Marszał pełnił rolę Członka Zarządu oraz sprawował pieczę nad artystycznym kierunkiem powstających w studio produkcji. Jednym z wyzwań dla 11 bit studios będzie tworzenie większych i jeszcze bardziej ambitnych gier, mających w przyszłości powstawać w niezależnych zespołach liczących ponad 100 osób. Obecnie cała firma liczy nieco ponad 150 pracowników i pracuje nad trzema własnymi projektami. 11 bit studios nie schodzi z obranej drogi, jaką jest produkcja i wydawanie tytułów opartych o wyraźnie zarysowane idee, określanych mianem “meaningful entertainment”. 

“Czujemy się bardzo dobrze w tym segmencie rynku. Można wręcz powiedzieć, że go zbudowaliśmy i chcemy dalej rozwijać. To oznacza także wzrost inwestycji w nowe projekty, w tym zewnętrzne. Planujemy wydawać więcej tytułów, których skala będzie rosła. Nasz długoterminowy cel, czyli bycie światowym liderem, jeśli chodzi o produkcję gier będących alternatywą dla tytułów AAA, pozostaje aktualny. Jestem przekonany, że możemy go osiągnąć wszak mamy doskonały zespół, robimy unikalne i wartościowe gry a nasza kondycja finansowa jest bardzo dobra. Rozumiemy siebie, naszą strategię oraz idę tworzonych przez nas meaningful games. Drużyna przegrupowuje szyki i razem idzie z impetem do przodu stawiając na wzrost” – mówi Marszał.

Nowego Prezesa Zarządu komplementuje ustępujący. “Przemek to wizjoner. Ma dużą wiedzę o branży, intuicję i nie boi się myśleć o kierunkach rozwoju branży growej oraz przyszłości 11 bit studios. Wzmocni nasz potencjał zajmując się strategicznym długoterminowym planowaniem oraz sferą innowacji. Jestem pewien, że przekazuję stery osobie, które ma najlepsze kompetencje do strategicznego zarządzania firmą – podsumowuje Miechowski.

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama