DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

PUBG Invitational na IEM Katowice z 50 000 dolarów w puli nagród

ESL, największa na świecie firma esportowa, z radością ogłasza, że podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018 odbędzie się turniej w PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG). Zmagania w ramach PUBG Invitational rozegrane zostaną na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Szesnaście drużyn z całego świata, w dniach 24-25 lutego 2018 roku, powalczy o nagrody z puli 50 000 dolarów.

IEM_Katowice18_PUBG_Teaser_1920x1080_v1

Dziewięć ekip otrzyma bezpośrednie zaproszenia (po 3 z Azji, Europy i Ameryki Północnej). Siedem pozostałych miejsc przypadnie trzem europejskim i trzem północnoamerykańskim zespołom, a także jednemu reprezentantowi Ameryki Południowej. Kwalifikacje rozpoczną się już 20 stycznia i prowadzone będą na platformie ESL Play.

PUBG na PC z wersji early access do 1.0 przeszło w grudniu 2017 roku. Gra może pochwalić się 30 milionami użytkowników na wszystkich platformach, rekordową liczbą jednocześnie grających na Steamie wynoszącą 3 miliony osób i zupełnie nową mapą Miramar, co można potraktować jako fundamenty pod stanie się prawdziwie epickim tytułem esportowym. Ponadto, mając na uwadze rosnące zainteresowanie społeczności zmaganiami w PUBG, turniej PUBG Invitational at IEM Katowice dołoży swoją cegiełkę w kształtowaniu esportowej sceny tego tytułu.

IEM World Championship Katowice 2017 był największym esportowym wydarzeniem w historii, dlatego cieszymy się, że w tym roku dodajemy do niego PUBG, w którego rywalizację wcześniej mieliśmy okazję oglądać także podczas IEM Oakland – powiedział Michał „Carmac” Blicharz, wiceprezes ds. Pro Gamingu w ESL. – Nasze wcześniejsze doświadczenia pokazują, że dodanie PUBG do agendy przyniosło mnóstwo emocji. Wierzymy, że podobnie będzie tym razem, podczas IEM Expo.

W sierpniu, gracze PUBG i influencerzy związani ze sceną PUBG rywalizowali na gamescom podczas Invitational Presented by PUBG Corporation and ESL, który był pierwszym turniejem offline typu invitational w tę grę. Współpraca twórców PUBG z ESL była kontynuowana, dzięki czemu w listopadzie zmagania te pojawiły się na scenie głównej IEM Oakland, gdzie 20 drużyn, czyli w sumie 80 zawodników, miało okazję rywalizować w pierwszym turnieju na terenie Ameryki Północnej.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...