DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Razer COVID-19
Razer COVID-19

Newsy

Razer podejmuje zobowiązanie – zadba o bardziej zieloną i zrównoważoną przyszłość dla każdego

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy (kod akcji w Hongkongu: 1337), ogłosiła dzisiaj długoterminowy, 10-letni plan związany z ochroną środowiska. Program, pod hasłem #GoGreenWithRazer, pomoże chronić przyrodę i środowisko, zapewniając czystszy i bardziej zielony świat dla przyszłych pokoleń.


Razer COVID-19


Nowe cele obejmują: oparcie produkcji (do 2025 roku) w 100% na energii odnawialnej, wykorzystanie do tworzenia wszystkich produktów materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do dalszego przetworzenia (do 2030 roku) oraz stanie się w 100% neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla (do 2030 roku). W ramach tego programu, firma będzie również zachęcać całą społeczność – młodzież, millenialsów i pokolenie Z do zmieniania świata poprzez podejmowanie zielonych inicjatyw, które będą obejmować, na przykład, recykling i świadomość jego śladu środowiskowego.

„Podczas kampanii #GoGreenWithRazer, prowadzonej przez naszą maskotkę Sneki Snek, społeczność Razera pokazała swoje niesamowite wsparcie i pasję” – mówi Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera. „Świadomość tego, jak wpływamy na środowisko, jest niezwykle ważna. W związku z tym Razer stworzył mapę drogową zrównoważonego rozwoju, aby kontynuować walkę ze zmianami środowiska i klimatu. Jesteśmy zdeterminowani, aby uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich jego mieszkańców – do grania i życia”.


Budowanie zielonej organizacji


Wraz z dalszym rozwojem firmy, Razer będzie badać możliwości integracji planów związanych ze zrównoważonym rozwojem z kulturą firmy i sposobami myślenia pracowników. Mając na celu budowanie kultury troski o planetę, Razer zobowiązuje się do ograniczenia i wykorzenienia nawyku używania jednorazowych tworzyw sztucznych we wszystkich swoich biurach na całym świecie. Ma to na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ochronę siedlisk biologicznych i stanie się w 100% neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030.

Tam, gdzie taka redukcja nie będzie możliwa, Razer zainwestuje w leśnictwo i inne projekty mające wpływ na środowisko.

Reklama


Już teraz europejskie biuro Razera w Hamburgu w Niemczech jest zasilane energią odnawialną, podobnie jak nowa siedziba Razera w Singapurze, której otwarcie zaplanowane jest wkrótce. Do 2025 roku wszystkie globalne biura będą zasilane w 100% energią odnawialną.

Więcej informacji na temat inicjatywy Green Organisation można znaleźć tutaj.


Przeprojektowanie zielonych produktów


Produkcja sprzętu to podstawowa działalność Razera, jako marki wiodącej w dziedzinie urządzeń peryferyjnych do grania. Dlatego firma dąży do ograniczenia wpływu tej produkcji na środowisko.

Po dokonaniu przeglądu swoich produktów, opakowań i operacji Razer zapewni, że wszystkie produkty będą podlegać recyklingowi (do roku 2025). Obejmuje to możliwość utylizacji i recyklingu produktów Razera zarówno przez klientów, jak i dystrybutorów na całym świecie. Razer zachęca klientów do zwrotu swoich starych urządzeń peryferyjnych do dowolnego sklepu RazerStore na całym świecie w celu bezpłatnego recyklingu.

Reklama

Razer wdroży również rygorystyczne procedury usuwania odpadów w biurach i centrach napraw na całym świecie oraz zobowiąże się do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do dalszego przetworzenia we wszystkich produktach do roku 2030. Sprzęt wyprodukowany przez markę będzie zawierał tworzywa sztuczne PCR (Post Consumer Resin, tworzywa wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów), a przy jego tworzeniu będzie dbał, żeby urządzenia były przyjazne dla środowiska i pakowane w biodegradowalne opakowania z certyfikatem FSC.Razer stara się przestrzegać najlepszych standardów i praktyk branżowych oraz poddawać się ocenie uznanych organizacji certyfikujących. Razer dba również o odpowiedzialną utylizację e-odpadów, zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, bezpieczeństwa i zdrowia.

Więcej informacji na temat inicjatywy Razer Green Products można znaleźć tutaj.


Honorowanie zielonej społeczności


Razer jest dumny z bycia częścią ekosystemu, który cechuje się inkluzywnością i solidarnością. Jako lider społeczności graczy, firma zobowiązuje się wykorzystywać swój wpływ i możliwości w celu mobilizowania graczy z całego świata do uczestnictwa w ekologicznych inicjatywach marki, m.in. za pośrednictwem ofert produktów.

Reklama


Co więcej, Razer przyjmie #GoGreenWithRazer jako swoją społeczną odpowiedzialność biznesu, aby wzmocnić i zachęcić społeczność do  wspierania globalnego ruchu ekologicznego. Na czele kampanii stanie Sneki Snek, niezwykle popularna maskotka Razera symbolizująca  zrównoważony rozwój.

W skutek olbrzymiego sukcesu jakim okazała się być współpraca Razera z Conservation International, firma wyznaczyła niedawno nowy cel, jakim jest uratowanie 1 000 000 drzew, który zostanie osiągnięty dzięki sprzedaży pluszaków Sneki Snek i urządzeń przyjaznych dla środowiska. Dlatego aby jeszcze bardziej zwiększyć wsparcie fanów dla tej inicjatywy, Razer będzie prezentować nową maskotkę Sneki Snek po osiągnięciu kolejnych poziomów ustalonych na 250 000 drzew. Każdy sprzedany pluszak Sneki Snek ochroni 10 drzew i przyczyni się do realizacji nowego imponującego celu, jakim jest ocalenie 1 miliona drzew.Razem z Razerem, organizacja Conservation International zapewnia ochronę drzew w kilkudziesięciu lasach na całym świecie, między innymi  w Kostaryce, Ekwadorze, Surinamie, Brazylii, na Madagaskarze i w Indonezji.

W chwili tworzenia tego tekstu Razer uratował już około 170 000 drzew. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę kampanii Sneki Snek: https://www.razer.com/sg-en/campaigns/sneki-snek.

Reklama

Aby dowiedzieć się więcej o inicjatywie Green Community prosimy zajrzeć na w to miejsce.


Inwestycje w bardziej ekologiczną przyszłość


W ramach wysiłków Razera, mających na celu zachęcenie społeczności młodych, pokolenia millenialsów i pokolenia Z do działań zgodnych ze zrównoważonym rozwojem, firma będzie wspierać i inwestować w startupy związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Razer aktywuje zVentures, korporacyjne ramię firmy Razer, aby napędzać rozwój tych startupów i zapewnić lepszą przyszłość dla swojej społeczności.

Więcej informacji na temat inicjatywy Razer Green Investments można znaleźć tutaj.

Razer będzie pracować nad rozszerzeniem swojej kampanii #GoGreenWithRazer i będzie starał się zrobić więcej dla środowiska i stworzyć bezpieczny świat do zabawy dla wszystkich. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.razer.com/go-green.

Reklama

Sprawdź również!


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama