DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Sprawdź jak wygląda rozgrywka w Total War: THREE KINGDOMS

Pierwszy zapis materiału z gry Total War: THREE KINGDOMS został opublikowany i przedstawia, z czym zmierzą się gracze w najnowszym strategicznym tytule od studia Creative Assembly. Records jest jednym z dwóch unikalnych trybów, które pojawią się w grze Total War: THREE KINGDOMS i zadebiutują w serii Total War.Czerpiąc jak najwięcej z klasycznych tytułów serii Total War, tryb Records opiera się na historycznych wydarzeniach z III wieku, przedstawiając jak najbardziej realistyczny obraz wybuchu tych konfliktów. To podejście w Total War: THREE KINGDOMS z pewnością zachwyci miłośników historii wśród graczy, którzy polegając na własnych umiejętnościach strategicznych, będą musieli utorować sobie drogę do władzy poprzez liczne podboje oraz spiskowanie.

W opozycji do trybu Records jest tryb Romance, który prezentuje konflikt jako legendarną opowieść o historii Trzech Królestw – wraz z wyolbrzymionymi postaciami watażków, posiadających nadnaturalne umiejętności. Rozgrywka w kampanii jest podobna w obu trybach; znaczące różnice będą widoczne w bitwach w czasie rzeczywistym.

Przykładowo, w trybie Romance, twój generał jest siłą, z którą należy się liczyć – niektórzy nawet potrafią wyzywać przeciwne wojska do walki na śmierć i życie. W trybie Records watażkowie są zwykłymi ludźmi, znacznie bardziej podatnymi na poważne rany lub przedwczesną śmierć. Zwycięstwo zależeć będzie od odpowiednio wydanych rozkazów taktycznych; nawet najmniejszy błąd może kosztować cię lojalność którejś z frakcji.

W obecnych testach, bitwy w trybie Records mogą trwać nawet o 30% dłużej, traktując starcie bardziej jak grę w szachy, niż zwykłą bójkę. Wynika to z szybszego zmęczenia jednostek oraz zmniejszenia zadawanych przez nich obrażeń. W rezultacie zwiększa się presja na wybory taktyczne gracza – wiedzę, kiedy i w co inwestować energię oraz jak utrzymać przewagę nad wrogim wojskiem.

W tej bitwie generał Gongsun Zan musi użyć militarnej finezji, aby stawić czoła wojownikowi Ma Chao, lojalnemu spadkobiercy Ma Teng. Kto wyjdzie zwycięsko?


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...