DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Świeże spojrzenie na przedpremierowo nagradzane Someday You’ll Return

Niezależne czeskie studio CBE Software zaprasza w podróż, która sprawdzi Twoją siłę woli i odwagę. Someday You’ll Return to unikalna gra przygodowa, która została doceniona podczas wielu tegorocznych prestiżowych konkursów, a także zdobyła renomowane granty, pokonując inne światowej klasy projekty. Twórcy ujawniają najnowsze kadry z tego ambitnego dzieła.Proces powstawania Someday You’ll Return był głównie samofinansowany przez dwuosobowy zespół stojący za grą. Studio CBE Software uzyskało jednak wsparcie z unijnego programu Creative Europe oraz od Epic Games. Producent Unreal Engine zapewnił dodatkowe finansowanie gry, nagradzając czeski duet specjalnym grantem Unreal Dev Grant. Fundusz powstał, aby wspierać najbardziej obiecujące i kreatywne projekty wykorzystujące silnik Unreal Engine. W tym roku konkurencja była szczególnie zróżnicowana. Począwszy od projektów VR, poprzez oprogramowanie wykorzystywane w medycynie i edukacji, a skończywszy na ambitnych grach takich jak tytuł zaprezentowany przez CBE Software.

Someday You’ll Return otrzymał wiele nagród na tegorocznych prestiżowych imprezach branży growej. Tytuł został uhonorowany nagrodą „Game of the Year” na Reboot Develop 2018, gdzie wyróżniono go także za doskonałą oprawę graficzną. Gra była również nominowana w kategorii „Outstanding Gameplay”. Someday You’ll Return zdobył nagrody “Best Art” na Game Access 2018 i “Indie Game Cup” na White Nights 2018 w St. Petersburgu. W przypadku tej drugiej konferencji, gra otrzymała również nominację w kategorii „Best Storytelling” i była jednym z kandydatów do nagrody Grand Prix.

Someday You’ll Return to gra osadzona w przepięknych rejonach czeskich Moraw. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej oddać klimat tej wyjątkowo malowniczej krainy. Zespół umieścił znane punkty orientacyjne na wirtualnej mapie gry. Wiele z nich twórcy z CBE Software wielokrotnie odwiedzali osobiście. Każdy gracz może zapakować swój plecak i powędrować do obszarów odkrywanych podczas wirtualnych wojaży. W grze umieszczono także kody QR, które można zeskanować, aby sprawdzić dokładną lokalizację na prawdziwej mapie.Czeskie lasy różniają się od skandynawskich lub amerykańskich regionów, które zazwyczaj prezentowane są w innych produkcjach tego typu. Dzięki atmosferze panującej na terenach Moraw, twórcy chcą wprowadzić graczy w niepowtarzalny nastrój, który będzie potęgował niepokojące uczucie podróży w niezeznane. Deweloperzy wdrożyli również słynny w Czechach system nawigacji turystycznej z końca XIX wieku.

Premiera Someday You’ll Return na PC planowana jest na 2019 rok. Twórcy zamierzają również wydać grę na PlayStation 4 i Xbox One. Więcej istotnych informacji na temat tej produkcji ujawnionych zostanie w ciągu najbliższych miesięcy. Malownicze morawskie lasy kryją wiele historii oraz tajemnic, które tylko czekają, by je odkryć.


 

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...