DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Vertigo Games kupuje platformę VR SpringboardVR!

Zespół SpringboardVR dołączający do Vertigo Games zapewnia ciągłość usług, przejęcie zapewni operatorom swobodny dostęp do treści VR oraz nowych narzędzi.Vertigo Games, developer i wydawca gier na VR, najbardziej znany z hitowego Arizona Sunshine, ogłosił dziś, że właśnie zakończył proces przejęcia SpringboardVR, wiodącego dostawcę wiodący dostawca oprogramowania do zarządzania obiektami VR i największy rynek treści dla rozrywki opartej na lokalizacji (LBE).

Kilku kluczowych członków zespołu SpringboardVR zajmujących się obsługą klientów dołączy do Vertigo Games, co zapewni bezproblemową obsługę i działanie operatorom salonów gier i studiom gier na całym świecie. Marka i platforma oprogramowania SpringboardVR będą nadal działać pod obecną nazwą, ale przy wsparciu i z zasobami Vertigo Games. Dzięki temu połączeniu operatorzy będą mieć swobodny dostęp do treści VR za pośrednictwem platformy dystrybucyjnej HAZE VR firmy Vertigo, a także zapewni zarówno operatorom, jak i studiom gier nowe narzędzia do rozwoju ich działalności LBE. Plany dla nowej zawartości i funkcji zostaną opublikowane w najbliższej przyszłości.

Vertigo Games od dawna wspiera VR oparty na lokalizacji, a jego portfolio gier stanowi około 25% minut spędzonych na grze w zachodnich lokalach LBE – oczywiście na czele z Arizona Sunshine, najpopularniejszym tytułem w automatach VR. Produkcje VR Vertigo Games są dostępne w ponad 700 salonach gier, rodzinnych centrach rozrywki i parkach rozrywki na całym świecie za pośrednictwem usług innych firm, takich jak SpringboardVR, a także ich własnej platformy dystrybucyjnej HAZE VR.

Reklama

John Coleman, Director of Business Development w Vertigo Games, skomentował: “Vertigo Games bezustannie wierzy w siłę VRu opartego na lokalizacji, który napędza rozwój tego medium. „Przez ostatnie cztery lata mieliśmy świetne relacje z zespołem SpringboardVR i nie możemy się doczekać, przejęcia odpowiedzialności za kontynuowanie ich wizji. Wykonali świetną pracę, budując największy rynek treści VR dla LBE i z wielką chęcią wprowadzimy SpringboardVR w przyszłość w tej ekscytującej fazie przyspieszania rozwoju VR.”

Założony w 2017 roku SpringboardVR oferuje obecnie ponad 400 tytułów rzeczywistości wirtualnej za pośrednictwem wiodącego sklepu z treściami, który obsługuje ponad 500 firm w ponad 40 krajach.

Bradley Scoggin, były CEO i współzałożyciel SpringboardVR, dodał: “Vertigo Games było naszym pierwszym wyborem do przejęcia SpringboardVR ze względu na ich niezachwiane zaangażowanie w VR oparty na lokalizacji. Mają wyjątkową możliwość budowania dalej na fundamencie naszych sukcesów, ponieważ od lat współpracują bezpośrednio z salonami gier VR i nadal są największym wydawcą na platformie. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co stworzyliśmy za pomocą SpringboardVR i bardzo wdzięczni za naszych partnerów i studia developerskie, które rozpowszechniły swoje gry razem z nami.”

Założyciele SpringboardVR i kluczowi, doświadczeni członkowie zespołów programistycznych, produktowych i usługowych przenieśli się do nowej firmy o nazwie ArborXR, która zarządza urządzeniami, treścią i użytkownikami w korporacyjnym ekosystemie VR.

Reklama

Jordan Williams, współzałożyciel i Chief Operating Officer ArborXR, skomentował: “ArborXR to dla nas naturalna ewolucja – zawsze widzieliśmy transformacyjną moc VR wykraczającą poza rozrywkę. Obecnie wiele firm próbuje zapewnić szkolenia i doświadczenia w zakresie XR przy użyciu sprzętu konsumenckiego i nieodpowiedniego oprogramowania dla przedsiębiorstw. W konsekwencji przechodząc od projektów pilotażowych do większych wdrożeń, napotykają różnego rodzaju problemy. Stworzyliśmy już komercyjne rozwiązanie VR, które zarządza tysiącami użytkowników, urządzeń i tytułów treści, i przetłumaczyliśmy to doświadczenie na ArborXR, który został stworzony specjalnie po to, aby ułatwić firmom i dostawcom treści wdrażanie korporacyjnej rzeczywistości wirtualnej na dużą skalę ”.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama