DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

VR dla bogatych – podano cenę HTC Vive – konkurenta Oculus Rifta

htc11111111111

Wirtualna rzeczywistość do tej pory pozostaje głównie w sferze marzeń graczy. Dotychczasowe technologie i projekty były pełne wad i ograniczeń. Jeśli jednak wierzyć szumnym zapowiedzią twórców Oculusa czy Vive już niebawem czeka nas rewolucja w tej dziedzinie. Nawet jeśli ich słowa okażą się prawdziwe przyjdzie nam za to słono zapłacić.

HTC Vive, który do tej pory uważano za największego konkurenta Oculusa będzie kosztował 799 dolarów. To o 200 dolarów drożej niż Rift. Po przeliczeniu na złotówki i uwzględnieniu podatków, wyjdzie nam ok. 4000 zł. Niestety na tym koszty się nie kończą. Do poprawnego działania sprzętu wymagana będzie co najmniej karta graficzna Nvidia GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290. Jedynym pocieszeniem mogą być plany producentów sprzętu, obejmujące sprzedaż podzespołów w zestawach z okularami co może przynieść pewne oszczędności.

Różnica w cenie wynika z odmiennego podejścia twórców okularów VR. Oculus Rift jest wspierany przez Facebooka, a jego główny cel to promowanie technologii wirtualnej rzeczywistości. Natomiast HTC nastawia się na maksymalizację zysków.

Reklama

Ostatnią nadzieją pozostaje PlayStation VR, którego cena wciąż nie została ujawniona. Niestety wszystko wskazuje na to, że również tutaj koszt będzie wysoki. Wygląda więc na to, że pierwsza generacja tej technologii trafi do największych i najbogatszych graczy, a dopiero kolejne staną się dostępne dla każdego.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=-mxDQycSyDg

 

Reklama
Autor

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Wychodzi na to, iż Insomniac Games niegdyś słynące z tak wspaniałych serii jak Spyro the Dragon, Ratchet & Clank oraz Resistance, już na stałe...

Reklama