DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Zbudujmy razem tawernę! Crossroads Inn – start zbiórki na Kickstarterze

30 tysięcy dolarów oraz światowy rozgłos – o to walczą twórcy Crossroads Inn, którzy właśnie uruchomili kampanię crowdfundingową na Kickstarterze. Warszawskie studio Kraken Unleashed chcę za tę kwotę rozbudować niezwykle ambitny tytuł, który pojawi się na PC i Xbox One w Q4 br.


Crossroads Inn to rozbudowana gra łącząca dwa niezwykle popularne gatunki – management sim i RPG. Dzięki tej niepowtarzalnej mieszance, tytuł wychodzi poza schemat znany z symulatorów, tym samym odświeżając nieco skostniałe założenia gatunku. Patryk Pietraszkiewicz, studio head, tak tłumaczy tę decyzję:

Uwielbiam symulatory, ale zawsze brakowało mi w nich warstwy fabularnej, jakiejś porywającej historii. Chcielibyśmy tworząc Crossroads Inn kreatywnie połączyć popularne funkcjonalności tycoonowych produkcji z elementami przygodowo – strategicznymi. Entuzjastyczny odzew społeczności, która rośnie z dnia na dzień, to potwierdzenie, że na taką produkcję czeka naprawdę wiele osób.

Wesprzyj Crossroads Inn na Kickstarterze

Gra oferuje 3 różne tryby: kampanię, sandbox oraz scenariusze. Pierwszy pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe podejmowane przez graczy odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych sił na politycznej scenie Delcrys, krainy w której rozgrywa się akcja Crossroads Inn. Drugi tryb szczególnie spodoba się fanom symulacji – rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i  rozwijaniu karczmy. Scenariusze stanowią z kolei listę konkretnych wyzwań, które trzeba pokonać w określonych warunkach.Po wielkich sukcesach Iron Harvest, czy niedawnego Nemesis, wiemy, jak ważne jest angażowanie społeczności w proces tworzenia tytułu. Od kiedy ogłosiliśmy powstanie gry, stale spotykamy się z zainteresowaniem i pytaniami o funkcjonalności, których pierwotnie nie planowaliśmy, a które okazują się dla naszych fanów bardzo ważne. Stąd pomysł na zebranie dodatkowych środków na rozbudowanie tytułu. – mówi Szczepan Rożalski, który pracuje nad warstwą narracyjną Crossroads Inn.

W Crossroads Inn gracz wciela w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagła śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywajs prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Reklama


Główne cechy Crossroads Inn:

  • Rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym!
  • Dwa tryby kampanii. Pełen rozmachu tryb kampanii oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji oraz tryb Sandbox skierowany do fanów symulacji
  • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zespół utalentowanych kompozytorów pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3
  • Niepowtarzalny system kulinarny zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy, stworzony przez Nerds’ Kitchen.


Klabater planuje wydanie Crossroads Inn w 2019 roku. Za grę odpowiada wewnętrzny zespół Kraken Unleashed Games. Tytuł będzie dostępny na komputery PC, Mac oraz Xbox One.


 

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama