DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Otwarta beta Minecraft RTX
Otwarta beta Minecraft RTX

Newsy

Znamy datę otwartych testów beta Minecraft RTX

Minecraft RTX nadchodzi! Miliony fanów kultowej gry studia Mojang będzie mogło jeszcze bardziej zagłębić się w stworzone przez siebie światy dzięki temu, że wersja gry dla systemu Windows 10 z efektami RTX osiąga w tym tygodniu status otwartych testów beta i wprowadza do tego najlepiej sprzedającego się tytułu wszech czasów realistyczne cienie, oświetlenie i żywe kolory.„Połączyliśmy siły z Mojang Studios, aby zaimplementować w grze Minecraft ray tracing oraz sztuczną inteligencję, a rezultaty są naprawdę niesamowite”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes ds. gier w firmie NVIDIA. „Społeczność graczy jest podekscytowania możliwością wykorzystania w Minecrafcie efektów RTX i nie możemy się już doczekać, aby zobaczyć co stworzą”.

W czwartek, o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego, użytkownicy korzystający z gry Minecraft na platformie Windows 10 będą mogli bezpłatnie pobrać wersję beta wyczekiwanej aktualizacji, wprowadzające do rozgrywki efekty graficzne nowej generacji, w tym między innymi ray tracing w czasie rzeczywistym, realistyczne materiały oraz technikę NVIDIA DLSS 2.0.

NVIDIA udostępni również graczom sześć nowych światów Minecraft do pobrania za darmo z serwisu Rynek Minecrafta, dzięki czemu będą oni mogli doświadczyć tego, co można dokonać w grze dzięki implementacji ray tracingu w czasie rzeczywistym.

„Kolejna wielka ewolucja Minecrafta przyszła do gry wraz z efektami RTX”, powiedział Saxs Persson, dyrektor kreatywny Minecraft w firmie Microsoft. „Podstawą tradycyjnego Minecrafta jest budowanie z klocków. Karty graficzne GeForce RTX radykalnie przekształcają świat gry pozwalając na wykorzystanie realistycznych efektów świetlnych, cieni, odbić, załamań światła i inny elementów w zestawie narzędzi”.


Reklama

NVIDIA, Microsoft i Mojang Studios wspólnie zaimplementowali w grze Minecraft w wersji na platformę Windows 10 odmianę ray tracingu znaną jako path tracing. Path tracing symuluje sposób, w jaki światło przenika przez całą scenę. Zawiera on ujednolicony model obliczeń oświetlenia dla wielu różnych typów efektów, które tradycyjnie były implementowane oddzielnie przy użyciu rendererów rastrowych lub hybrydowych. Efekty te to m.in.:

  • światło słoneczne oraz oświetlenie z innych źródeł
  • realistyczne twarde i miękkie cienie
  • emisyjne oświetlenie z powierzchni takich jak jasnogłaz czy lawa
  • oświetlenie globalne
  • precyzyjne odbicia w wodzie i na powierzchniach metalowych
  • przezroczyste materiały, takie jak witraże, woda i lód z odbiciami i załamaniem światła
  • wolumetryczna mgła

Ray tracing został dodany do gry Minecraft przy użyciu branżowego standardu Microsoft DirectX 12 Ultimate. Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX™ jako jedyne na rynku posiadają dedykowane rdzenie do obsługi śledzenia promieni, które pozwalają na wykorzystanie w grach ray tracingu w czasie rzeczywistym.


CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

DLC Monster Trucks Expansion zadebiutowało już dziś na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One X, Nintendo Switch i PC.

Newsy

Materiał wideo prezentujący uzbrojenie w Sniper Elite 5. Materiał porusza temat różnorodności broni w grze oraz opcji jej modyfikacji.

Newsy

Już dziś premiera LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów. Gra ukazała się na konsoli PlayStation, Xbox oraz PC.

Newsy

Plan rodzinny Xbox Game Pass będzie miał premierę już pod koniec tego roku. Cena Xbox Game Pass Family Plan będzie znacznie niższa.

Reklama