DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Publicystyka

Rozmowa z najpiękniejszą cosplay’ową Yeneffer z Vengerbergu

 

Cosplay polega na przebieraniu się za postacie z ulubionych gier wideo i filmów. Podczas konwentów (spotkań) odbywają się konkursy na najlepszą cosplay’ową postać. Oceniana jest jakość wykonania stroju i rekwizytów (jeśli postać je posiada) i wiarygodność postaci m.in. odwzorowanie sposobu poruszania się, czy stylu bycia. Często odgrywa się sceny sytuacyjne z filmu lub gry komputerowej, aby cosplayerzy mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie.


https://www.instagram.com/p/BubMEZsh_Xl/


ALEX FOX: W jaki sposób zaczęła się Twoja przygoda z cosplay’ami?

Reklama

HANNA MARIA: Moje cospley’owe życie zaczęło się od serii gier Tomb Raider. Lara Croft była moją pierwszą cospley’ową postacią.

ALEX FOX: Czy możesz powiedzieć nam coś więcej o tworzeniu i przygotowywaniu strojów? Czy przygotowujesz je sama?

HANNA MARIA: Tak, sama przygotowuje swoje stroje. Tworzę też biżuterię i peruki. Sama też wykonuję makijaż i fryzury. Od około roku mam maszynę do haftowania, żeby lepiej przygotowywać moje stroje.

ALEX FOX: Która część z procesu tworzenia strojów jest Twoim zdaniem najbardziej wymagająca? Której części stroju zazwyczaj poświęcasz najwięcej uwagi?

Reklama

HANNA MARIA: Hmmm… Skupiam się przede wszystkim na stworzeniu właściwej struktury materiałów, odwzorowaniu kształtów.

ALEX FOX: Masz świetną figurę. Czy to zasługa jakiejś Twojej innej pasji, może sportu?

HANNA MARIA: Myślę, ze tak. Co roku próbuję jakiegoś nowego sportu! Ale moimi ulubionymi wciąż są wspinaczka i jogging. Chodzę też na siłownię.

ALEX FOX: Każdy z nas ma jakiś swój ulubiony cosplay i postać, w którą chciałby się wcielić podczas tego eventu. A w kogo Ty chciałabyś się wcielić?

Reklama

HANNA MARIA: W Sarah Kerrigan!

ALEX FOX: A jeśli chodzi o gry komputerowe i filmy… kto jest Twoim ulubionym bohaterem?

HANNA MARIA: Lara Croft.

ALEX FOX: Gdybyś nie miała możliwości udziału w cosplay’ach… czym byś się zajmowała? jaki inny zawód byś wybrała?

Reklama

HANNA MARIA: Myślę, że chciałabym wtedy zostać projektantką albo stylistką.

ALEX FOX: Na zakończenie rozmowy chciałabym zapytać czy masz jakieś specjalne rady dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze światem cosplay’ów?

HANNA MARIA: Przede wszystkim kochać to co się robi. Dawać z siebie wszystko i nie przejmować się krytyką.


Reklama
Autor

Nie boję się wyzwań i chętnie podejmuję się nowych zadań. Szukasz grafika 3D? http://alexfoxofficial.wix.com/portfolio Moje hobby to m.in. gry komputerowe i jeździectwo.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Promocje gier na PS5

Na PlayStation Store pojawiła się promocja na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kultowa produkcja CD Projekt Red kosztuje jedyne 25,80 złotych. Promocja potrwa do 9...

Newsy

Xbox Series X za szybki dla Wiedźmina 3? Nieprawdopodobne, a jednak. Do premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu został już tylko tydzień. Dlatego też...

Newsy

Cenega, oficjalny partner firmy Sold Out w Polsce, z przyjemnością informuje, że od dziś, 9 października, w sprzedaży dostępna jest gra The Survivalists. Tytuł...

Newsy

Techland i Square Enix, łączą siły by dostarczyć graczom w krajach obu Ameryk Dying Light 2, oczekiwaną grę action RPG z otwartym światem. Dying...

Reklama