DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Recenzje

Recenzja: Hard West

Nie dostaliśmy nowego Red Dead, nie dostaliśmy również nowego Call of Juarez, ale dostaliśmy rodzimego Hard Westa. Bóg zapłać CreativeForge za tą produkcję, bo po najnowszym filmie Quentina Tarantino będę miał w co grać.

6b438502d8ef59e4bf9759b5675ea0671fc5daae

Co jak co, ale miniony rok można zaliczyć do udanych dla polskich producentów gier komputerowych. Po niesamowitym sukcesie Wiedźmina 3 czy chociażby Dying Light zagraniczni wydawcy oraz przede wszystkim gracze, zaczęli o wiele bardziej interesować się polskim rynkiem gier komputerowych. Warszawskie studio CreativeForge poszło śladem innych rodzimych twórców i pod koniec roku wypuściło na rynek grę pod tytułem Hard West.

Turowa gra strategiczna? W realiach Dzikiego Zachodu? Brzmi świetnie! Hard West nie bez powodu nazywany jest “westernowskim XCOMem”.

1270d39202ab8cd86e3fea21613418f8a6ccdeb0

“Ciężki Zachód” składa się z ośmiu scenariuszy, których akcja toczy się w dziewiętnastowiecznych Stanach Zjednoczonych. Wcielamy się w postać Warrena, jego ojca oraz w późniejszych etapach gry mamy przyjemność pokierować czterema innymi bohaterami. Każda z postaci posiada indywidualne umiejętności, które może wykorzystywać na polu walki. Ogólnie mówiąc Hard West polega na eksplorowaniu mapy w poszukiwaniu surowców oraz zabijaniu wrogów, co ciekawe misje, których jest aż 40 możemy przechodzić na kilka sposobów.  W grze spotykamy również postać diabła, który jest narratorem i reżyserem wszystkich przedstawionych wydarzeń.

Już na początku gry gracz zostaje rzucony w świat krwiożerczej walki, w którym dążenie do bogactwa, #FEJMU oraz zemsty  jest w życiu najważniejsze. Całość jednak tworzy bardzo barwną historię. 

0817393aa94442e29ff5d3abf007bfd5ae7fd5c8

Walka w Hard West wygląda jak w większości turowych gier strategicznych, na początku rozpoczętej “bitwy” dobieramy ekwipunek dla naszych bohaterów składający się z broni, których jest całkiem spora ilość oraz dodatkowych umiejętności poprawiających np. żywotność. Już po wybraniu wszystkich specyfikacji przechodzimy to prawdziwej walki, każdy z bohaterów ma do dyspozycji dwa punkty akcji, które może wykorzystać na  przemieszczanie się lub wykonanie danej czynności np. strzału. Nasi protagoniści posiadają również punkty szczęścia, dzięki którym w prosty sposób możemy uniknąć trafienia. Punkty szczęścia są również potrzebne do użycia pewnych zdolności dodatkowych. Na polu walki także możemy wykorzystywać otoczenie poprzez zmianę toru wystrzelonego pocisku (rykoszet) lub skrycie się za danym przedmiotem.

Reklama

Walka na początku gry wydaję się całkiem ciekawa, lecz w późniejszych etapach gry staje się nieco monotonna.

caa987cfd916997f88444a84c372e28f83c3baf4

Komiksowa grafika jaką prezentuje Hard West jest naprawdę ładna i przede wszystkim klimatyczna. Niestety lokacje, jak i soundtrack już tak dobrze nie wypadają. Miejsca, które możemy odwiedzić podczas wykonywania misji wyglądają strasznie ubogo, a ścieżka dźwiękowa składająca się maksymalnie z pięciu utworów z biegiem czasu wywołuje u nas odruchy wymiotne.

Grafika? Mniam.

Ścieżka dźwiękowa? Ble. 

d7546b1bd77d5511e0b935788d6882a7687bcf29

Podsumowując, Hard West to bardzo dobra gra strategiczna w klimacie westernu z świetnie opowiedzianą historią, bardzo ładną oprawą graficzną oraz  satysfakcjonującą walką, dlatego każdy kto wsparł grę na KICKSTARTERZE powinien być zadowolony. Nic dodać, nic ująć.

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Xbox Series X za szybki dla Wiedźmina 3? Nieprawdopodobne, a jednak. Do premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu został już tylko tydzień. Dlatego też...

Newsy

Internet aż huczy! W ofercie sklepu Steam pojawił się Wiedźmin 3: Krew i Wino! Świadkowie wydarzenia donoszą, że oferta była dostępna dosłownie na kilkanaście minut. Należy jednak pamiętać,...

Newsy

Podczas tegorocznej edycji imprezy The Game Awards rozdano nagrody dla najlepszych gier 2015 roku. Odbyło się bez większych niespodzianek i tak jak przypuszczono najważniejszą...

Reklama