DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Recenzje

Recenzja klawiatury uRage Exodus 900

Ostatnimi czasy uRage tworzy bardzo dobre i tanie klawiatury – ale czy nowy Exodus 900 różni się znacznie od starszego Exodus 700? Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem.


Testujemy klawiaturę mechaniczną uRage Exodus 900 » HCGames.pl

Jakiś czas temu w naszej redakcji zagościł nowy model budżetowej klawiatury mechanicznej od uRage. 🔥 Mowa tu oczywiście o Exodus 900! 😍 Pełna recenzja już niebawem! 😎

Opublikowany przez HCGames.pl Piątek, 3 lipca 2020


Klawiatura mechaniczna uRage Exodus 900

Reklama
Producent uRage
Element kolorystyczny Czarny
Łączność Przewodowa
Interfejs USB
Rodzaj przełączników Outemu Brown
Rodzaj podświetlania LED RGB
Długość przewodu 1,8 m
Długość klawiatury 455 mm
Szerokość klawiatury 175 mm
Wysokość klawiatury 40 mm
Waga klawiatury 1285 g
Cena klawiatury 250 zł

uRage Exodus 900


Klawiatura mechaniczna uRage Exodus 900 została stworzona, aby stać się produktem premium, dlatego też zapewnia wszystko, czego gracz może chcieć od takiego sprzętu. Wyposażona w przełączniki Outemu Brown, dedykowane klawisze multimediów, oświetlenie RGB i wyjmowany uchwyt na nadgarstek z pewnością zwróci uwagę nie jednego gracza, który chciałby kupić solidny sprzęt w dobrej cenie.

uRage Exodus 900 jest zapakowana w atrakcyjne tekturowe opakowanie z wizerunkiem klawiatury w przedniej części pudełka. W lewym dolnym rogu umieszczono informację o rodzaju klawiatury, a także nazwę samego produktu. Logo uRage znajduje się natomiast w górnym rogu pudełka.

Z tyłu opakowania otrzymujemy kolejny widok klawiatury wraz z wypunktowanymi funkcjami, w które wyposażono Exodus 900. Ogólnie rzecz biorąc, pudełko prezentuje się naprawdę dobrze, a co najważniejsze zostało wykonane z solidnego materiału, dlatego nie musimy się martwić, że nasza klawiatura uszkodzi się podczas transportu.


uRage Exodus 900


Oprócz samej klawiatury, w pudełku znajdziemy również narzędzie do wyjmowania klawiszy, podpórkę na nadgarstek, instrukcje obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną.

Reklama

Na pierwszy rzut oka widzimy, że uRage zaprojektował naprawdę elegancką i atrakcyjną klawiaturę. Exodus 900 jest sporym sprzętem o wymiarach 455 x 175 x 40 mm, dlatego też potrzebujemy dużo miejsca na biurku, jeżeli zdecydujemy się na kupno tego produktu. Układ klawiszy to standardowy 104-klawiszowy projekt, natomiast do dyspozycji mamy również 6 dodatkowych przycisków makr, 4 dodatkowe przyciski multimediów oraz 12 multimedialnych funkcji bezpośrednich.


uRage Exodus 900


Warto wspomnieć, że uRage Exodus 900 posiada rolkę głośności, która znajduje się nad klawiszami numerycznymi, dzięki czemu regulacja głośności jest o wiele łatwiejsza niż używanie kombinacji klawiszy funkcyjnych + głośności (jak w większości klawiatur). Obok rolki znajdują się również 3 dedykowane przyciski do wyłączania oraz zmiany opcji podświetlenia.

uRage Exodus 900 zawiera podpórkę pod nadgarstek, która utrzymuje się na miejscu za pomocą kilku ukrytych magnesów. Mechanizm montażowy jest szybki i naprawdę łatwy. Chciałbym jednak, aby magnesy były nieco mocniejsze, ponieważ podczas intensywnej rozgrywki dość łatwo jest przypadkowo odpiąć podpórkę od klawiatury.uRage Exodus 900 pracuje w oparciu o przełączniki mechaniczne Outemu Brown, będących budżetowym odpowiednikiem Cherry MX Brown i Kailh Brown. Przełączniki ustępują jakością działania droższym alternatywom – przede wszystkim są o wiele bardziej sztywniejsze, brzmią gorzej i są bardziej szorstkie. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawione równice są niewyczuwalne dla większości użytkowników, dlatego jeżeli nie chcemy wydawać całego majątku na przełączniki Cherry MX Brown to warto zainteresować się Outemu Brown. Oczywiście klawiaturę wyposażono również w technologię anti-ghosting i blokowanie przycisku Windows.

Reklama

uRage Exodus 900


Dzięki oświetleniu RGB pod klawiszami i po zewnętrznej stronie, łatwo można oświetlić Exodus 900 w prawie dowolny sposób, od płynnie zmieniających się kolorów i przejść, po dynamiczne reaktywne efekty. Z pomocą autorskiego oprogramowania uRage możemy wybierać z pośród kilkudziesięciu zaprogramowanych ustawień i wybrać to które najbardziej nam odpowiada.

W tym przedziale cenowym nie można wiele oczekiwać od jakości wykonania samego sprzętu, natomiast uRage udowadnia, że może być inaczej. Co prawda klawiatura nie została wykonana z aluminium, lecz plastik który zastosowano w tym modelu jest naprawdę solidny, a także wygląda wyśmienicie. Warto byłoby dodać do tego modelu również odłączany kabel USB, ale ten który w niej zastosowano jest dość trwały i ładnie pleciony, więc nie powinno być z nim większych problemów.


uRage Exodus 900


Za jedyne 250 złotych jest to jedna z lepszych dostępnych obecnie na rynku klawiatur mechanicznych w tym przedziale cenowym. Tak, to wciąż dużo pieniędzy, ale wysokiej klasy mechaniczne klawiatury są znane z tego, że nie są tanie. Za te kilkaset złotych dostajesz naprawdę bardzo dobry i solidny produkt, który pewnie posłuży przez kilka ładnych lat. Myślę, że uRage poszedł o krok dalej pod względem jakości wykonania, oświetlenia i estetyki. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wyjątkowo konkurencyjna klawiatura, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy zakupie nowego lub pierwszego mechanika.

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama