DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Recenzje

Testujemy słuchawki HyperX Cloud Revolver!

Od kilku lat firma HyperX uważana jest za jednego z najlepszych producentów headsetów gamingowych.  Jakiś czas temu na rynku zadebiutował ich najnowszy zestaw słuchawkowy HyperX Cloud Revolver. W naszej recenzji zaprezentujemy Wam, jak sprawują się w akcji.

specyfikacja

 

EM-rzut

Słuchawki:

 • Sterownik: dynamiczny, o średnicy 50mm, z magnesami neodymowymi
 • Typ: wokółuszne, zamknięte
 • Częstotliwość przenoszenia: 12–28000 Hz
 • Impedancja: 30 Ω
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 104,5 dBSPL/mW przy 1 kHz
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 2%
 • Moc wejściowa: nominalna 30 mW, maks. 500 mW
 • Waga: 360 g
 • Waga z mikrofonem: 376 g
 • Długość i typ przewodu: Zestaw (1 m) + moduł sterowania audio (2 m)
 • Złącza: zestaw słuchawkowy wtyczka 3,5 mm (4 pola) + moduł sterowania audio – wtyczki 3,5 mm stereo i mikrofonu

Mikrofon:

 • Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy
 • Charakterystyka kierunkowości: jednokierunkowy, z redukcją szumów
 • Częstotliwość przenoszenia: 50–18000 Hz
 • Czułość: -40 dBV (0 dB=1 V/Pa, 1 kHz)

1

EM-all (1)

Cloud Revolver zapakowane są w solidne, stylowe pudełko sygnowane znakiem HyperX. Z tyłu opakowania umieszczono dokładną specyfikację w siedmiu językach. Oczywiście również w języku polskim. Oprócz samych słuchawek w pudełku znajdziemy dwumetrowy przedłużacz modułu sterowania z wtykami stereo i mikrofonu, odłączany mikrofon, informator oraz instrukcję obsługi. Niestety zestaw został pozbawiony pokrowca oraz dodatkowych welurowych nauszników, charakterystycznych dla poprzednich modeli słuchawek ze stajni HyperX.

1-Recovered

EM-detal

Cloud Revolver zaprojektowano i skonstruowano całkowicie od podstaw, dlatego słuchawki cieszą się genialnym, nowatorskim, designerskim wyglądem.  Zresztą połączenie koloru czarnego i czerwonego zawsze prezentuje się wyśmienicie.

Pałąk wykonano z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu słuchawki są bardzo stabilne podczas użytkowania. Niestety, każde jego dotknięcie powoduję, że słyszymy wysoce nieprzyjemny dźwięk. W Cloud Revolver zrezygnowano z regulacji, zastąpiono ją skórzaną wkładka dopasowującą się do kształtu naszej głowy. Nauszniki tak jak w poprzednich modelach słuchawek HyperX są wielkie, wykonane z najwyższej klasy imitacji skóry i nieprzyzwoicie wygodne. Najważniejsze jest jednak to, że słuchawki nie cisną w czaszkę przy dłuższych sesjach.

Słuchawki nie zawodzą – przynoszą wyśmienitą jakość i nowatorki design, które zwykle kojarzymy z marką HyperX.

 

2

 

EM-front

Co do dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń – w całym paśmie dźwięk jest czysty i wyraźny, jak na moje ucho wręcz idealny.  Cloud Revolver nie tylko pozwala na bezproblemowe lokalizowanie pozycji oponentów na podstawie generowanych przez nich hałasów, ale również idealnie sprawują się podczas słuchania muzyki. Może izolują dźwięki otoczenia gorzej niż poprzedniczki, ale nadal stoją w tej kwestii na wysokim poziomie. Model ten też zapewnia wzmocnienie efektów dźwiękowych w grze dzięki podbiciu niskich częstotliwości.

Dzięki pełnemu basowi i idealnie zbalansowanej reszcie pasma sprawdzają się wyśmienicie!

lul

EM-lezace

Na całe szczęście mikrofon możemy odłączyć, przez co słuchawki stają się o wiele bardziej mobilne. Jakościowo niestety nie jest już tak dobrze. Co prawda mikrofon został wyposażony w system aktywnej redukcji szumów otoczenia, lecz jakość dźwięku i tak pozostawia wiele do życzenia. Dość słabo chwyta dolne rejestry, by działał bez problemu, trzeba ustawić go bardzo blisko ust.

Mikrofon nie jest taki zły, aczkolwiek w przypadku sprzętu dla graczy w tym przedziale cenowym oczekiwałem jednak czegoś więcej.

1-RecoveredSłowem podsumowania: to świetne i bardzo wygodne słuchawki. Fakt – nie są pozbawione wad takich jak “brzęczący” pałąk, czy chociażby dość słabej jakości mikrofon, ale to tylko malutkie rysy na doskonałej całości. HyperX Cloud Revolver to jedne z najlepszych zestawów słuchawkowych do 500zł na rynku.

Piękny modernistyczny wygląd, komfort użytkowania, świetna jakość dźwięku podczas grania i słuchania muzyki.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

Dzięki najnowszemu materiałowi wideo gracze będą mogli zgłębić proces tworzenia gry Little Hope oraz dowiedzą się, w jaki sposób makabryczne procesy czarownic z Nowej Anglii...

Newsy

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Newsy

Jeśli uruchomicie grę  Metal Gear Solid V Phantom Pain i powrócić do bazy w swoje urodziny (data którą podaliście na początku gry), będzie tam na...