DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Gra Paczka
Gra Paczka

Sprzęt

Gra Paczka oraz Cooler Master wspierają walkę z wykluczeniem cyfrowym dzieci

Teraz, gdy dystans społeczny jest koniecznością, wiele aktywności przeniosło się do Sieci. Jednocześnie tysiące dzieci straciło możliwość nauki i kontaktu z rówieśnikami. Brak komputera z dostępem to problem nie tylko najuboższych. Gra Paczka, której partnerem jest Cooler Master, walczy z tym zjawiskiem.


Gra Paczka

Gra Paczka to nowa inicjatywa Szlachetnej Paczki i jej partnerów. Ma ona na celu wsparcie rodzin, które w związku z zaistniałą sytuacją nie są w stanie zapewnić najmłodszym dostępu do komputera i Internetu. Szacuje się, że w Polsce problem dotyczy nawet 70000 dzieci. Dodatkowo, co czwarty uczeń współdzieli z rodzicami lub rodzeństwem sprzęt do edukacji czy pracy zdalnej. Tylko w Małopolsce połowa szkół zgłosiła do kuratorium problemy z nauczaniem zdalnym związane najczęściej z wykluczeniem cyfrowym.

Brak swobodnego dostępu do komputera i Sieci to nie tylko brak możliwości edukacji. W obecnych czasach to także ograniczenie lub całkowita utrata kontaktów z rówieśnikami oraz brak dostępu do kultury, rozrywki i informacji. Stąd też akcja Gra Paczka, w którą zaangażowała się również firma Cooler Master. W dniach od 14. do 17. maja najpopularniejsi polscy streamerzy będą grać na żywo i organizować konkursy z cennymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia.

W jego trakcie będzie więc można wesprzeć finansowo inicjatywę oraz wygrać m.in. jeden z dziesięciu przekazanych przez firmę Cooler Master gamingowych zestawów MS110. Tuż po akcji, Szlachetna Paczka zamierza przekazać sprzęt do pięćdziesięciu najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości. Docelowo zaś, wraz z partnerami, organizatorzy chcą wesprzeć ponad dwa tysiące wykluczonych cyfrowo dzieci, umożliwiając im naukę, dostęp do kultury i bezpieczny kontakt z rówieśnikami.

 

Gra Paczka

Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej na stronie Gra Paczka, gdzie niebawem pojawi się plan streamów. Będzie też udostępniona możliwość aktywnego wspierania inicjatywy, poprzez wpłacanie dobrowolnych datków.

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Recenzje

Testujemy najnowszą grę od Ubisoftu - Far Cry 6. Jak gra prezentuje się na konsoli Xbox Series X? Sprawdźcie sami!

Aktualności

Firma Ubisoft podczas transmisji z okazji 20. rocznicy serii Ghost Recon, zapowiedziała Tom Clancy's Ghost Recon Frontline - darmową strzelankę PvP osadzoną w uniwersum...

Aktualności

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S,...

Aktualności

Edycja The Final Cut ukaże się na konsole PlaySation 4 + 5 oraz Xbox One + Series X już 16 listopada w bogatym wydaniu...