DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

BlackWidow V3
BlackWidow V3

Sprzęt

Nowa klawiatura Razer BlackWidow V3 kontynuuje legendę

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, ogłosiła dziś nową klawiaturę BlackWidow V3, także w wersji bez panelu numerycznego, kontynuującą legendę pierwszej na świecie gamingowej klawiatury mechanicznej, teraz wzbogaconej o wiele nowych funkcji i usprawnień, aby raz jeszcze zagwarantować przewagę w grze.Już od premiery w 2010 seria BlackWidow jest wzorem dla innych mechanicznych klawiatur i jest ciągle usprawniana oraz wzbogacana o nowe technologie, aby utrzymać pozycję lidera na rynku. Z ulepszonymi przełącznikami, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy wykonanymi z tworzywa ABS, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dedykowanymi klawiszami do multimediów z cyfrowym pokrętłem i ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, Razer BlackWidow V3 reprezentuje szczyt klawiatur gamingowych.

„Wraz z premierą pierwszej klawiatury BlackWidow Razer stworzył całkiem nową kategorię produktów – mechaniczne klawiatury gamingowe,” powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President of Peripherals Business Unit w Razerze. “Nowa BlackWidow V3 nadchodzi z masą usprawnień i nowości, zachowując jednocześnie wygląd i cechy, za które pokochali ją gracze, dając im BlackWidow kontynuującą dziedzictwo poprzedników.”


Twardsze nasadki klawiszy, jaśniejsze przełączniki, dłuższa żywotność


Sercem BlackWidow V3 są przełączniki Razer Mechanical Switches, dostępne zarówno z precyzyjnym, słyszalnym kliknięciem w wersji zielonej jak i cichej, gładko działającej opcji żółtej. Teraz wzbogacone o dodatkowe ścianki dla lepszej stabilności przełączniki Razer Mechanical Switches są nadzwyczajnie odporne na uszkodzenia a ich żywotność sięga do 80 milionów wciśnięć.

Kolejne usprawnienia w BlackWidow V3 to zastosowanie zmodernizowanych dwuwarstwowych nasadek klawiszy wykonanych z tworzywa ABS*. W przeciwieństwie do innych podświetlanych klawiszy, które używają nadrukowanych liter, dwuwarstwowy odlew wtapia litery w strukturę nakładki co sprawia, że nigdy się one nie zetrą, nawet po tysiącach godzin użycia. Dla większej trwałości i stabilności dwuwarstwowe nasadki ABS zawierają ekstra grube ścianki, uodparniające je nawet na działanie najcięższych dłoni graczy.

Reklama


Oba typy przełączników w BlackWidow V3 teraz zawierają przezroczyste wykończenie dla jaśniejszego, bardziej żywego oświetlenia RGB Razer Chroma. Czysta obudowa pozwala wykorzystać pełnie oświetlenia RGB Razer Chroma, od delikatnego prześwitu i cieniowania aż do pełnego, energetycznego oświetlenia. Z systemem Chroma zintegrowanym z ponad 150 grami dynamiczne oświetlenie wciągające w świat gry jeszcze nigdy nie wyglądało tak dobrze.


Komfort i wsparcie z funkcjonalnością


Nowością w BlackWidow V3 jest wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło. To, razem z zestawem klawiszy do obsługi multimediów, może być używane do regulacji głośności, włączania, zatrzymywania i zmieniania muzyki lub ustawione samodzielnie dzięki oprogramowaniu Razer Synapse 3 do niemal każdej funkcji, jak przewijanie stron internetowych czy sterowanie podświetlaniem – wybór należy wyłącznie do użytkownika.

BlackWidow V3 ma ulepszoną aluminiową obudowę z wbudowaną możliwością zwinięcia i schowania kabla. W połączeniu z ramą dającą stabilność i usztywnienie nawet w trakcie najbardziej intensywnych sesji gamingowych, miejsca do ukrycia kabli pomagają w zachowaniu biurka w porządku i bez niepotrzebnych rozproszeń.

Dopełnieniem wachlarza usprawnień w BlackWidow V3 jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, pasująca doskonale do całej szerokości klawiatury, dająca najlepsze wsparcie rąk podczas długich sesji gamingowych dla minimalnego napięcia.

Reklama


Wraz z ulepszonymi mechanicznymi przełącznikami, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy z tworzywa ABS, wielofunkcyjnym cyfrowym pokrętłem i klawiszami multimedialnymi oraz ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, BlackWidow V3 została wyposażona w szereg niezbędnych komponentów i funkcji, aby kontynuować legendę oryginalnej klawiatury gamingowej.

BlackWidow V3 jest także dostępna w wersji kolorystycznej Quartz (tylko w wersji z układem klawiszy US), dołączając do ostatnio debiutującej Viper Ultimate jako część serii peryferiów Razer Quartz, dla graczy szukających więcej koloru na swoich stanowiskach.

*Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS dostępne w następujących układach klawiszy: US, Niemieckim, Nordics, UK, Francuskim, Hiszpańskim, Rosyjskim, Japońskim, Tajskim, Chiński Tradycyjny, Grecki.


Razer BlackWidow V3

Reklama

 • Zaprojektowane dla gamingu przełączniki Razer™ Mechanical Switches
 • Żywotność 80 milionów naciśnięć
 • Podświetlenie RGB Razer Chroma™ z 16.8 miliona kolorów
 • Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS
 • Ergonomiczna podpórka nadgarstków
 • Wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło
 • Dedykowane klawisze multimedialne
 • Hybrydowa pamięć – przechowywanie aż do 5 profili
 • Obsługa Razer Synapse 3
 • Możliwość maskowania kabli
 • N-key roll-over
 • W pełni programowalne klawisze z opcją błyskawicznego nagrywania makr
 • Tryb gracza
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Aluminiowa konstrukcja

Mniejsza forma, to samo działanie


BlackWidow V3 Tenkeyless zawiera wiele cech pełnowymiarowej wersji BlackWidow V3, jednak zamkniętych w mniejszej formie idealnej dla graczy, którzy preferują bardziej minimalistyczne otoczenie bądź potrzebują przenoszenia klawiatury kiedy podróżują na turnieje.

Ciesząc użytkownika wszystkimi usprawnieniami z pełnowymiarowej BlackWidow V3 wersja bez klawiatury numerycznej jest dostępna w wersji Razer Green Mechanical Switches oraz Razer Yellow Mechanical Switches i oferuje takie same opcje zarządzania kablami w obudowie.Dzięki Razer Synapse 3 BlackWidow V3 Tenkeyless jest w pełni programowalna, pozwalając użytkownikowi na zmianę funkcji przycisków, zapisywanie i przechowywanie makr i ustawianie indywidualnego podświetlenia dzięki Razer Chroma RGB, wraz z możliwością tworzenia I zapisywania wielu profili dla idealnie spersonalizowanego ustawienia klawiatury.


Reklama
Autor

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

DLC Monster Trucks Expansion zadebiutowało już dziś na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One X, Nintendo Switch i PC.

Newsy

Materiał wideo prezentujący uzbrojenie w Sniper Elite 5. Materiał porusza temat różnorodności broni w grze oraz opcji jej modyfikacji.

Promocje dla graczy

Unsouled trafi do Xbox Game Pass. Gra zadebiutuje już 28 kwietnia. Produkcja czerpie inspirację z kultowej Onimusha 2: Samurai's Destiny.

Newsy

Już dziś premiera LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów. Gra ukazała się na konsoli PlayStation, Xbox oraz PC.

Reklama