fbpx

Nowa klawiatura Razer BlackWidow V3 kontynuuje legendę

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, ogłosiła dziś nową klawiaturę BlackWidow V3, także w wersji bez panelu numerycznego, kontynuującą legendę pierwszej na świecie gamingowej klawiatury mechanicznej, teraz wzbogaconej o wiele nowych funkcji i usprawnień, aby raz jeszcze zagwarantować przewagę w grze.Już od premiery w 2010 seria BlackWidow jest wzorem dla innych mechanicznych klawiatur i jest ciągle usprawniana oraz wzbogacana o nowe technologie, aby utrzymać pozycję lidera na rynku. Z ulepszonymi przełącznikami, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy wykonanymi z tworzywa ABS, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dedykowanymi klawiszami do multimediów z cyfrowym pokrętłem i ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, Razer BlackWidow V3 reprezentuje szczyt klawiatur gamingowych.

„Wraz z premierą pierwszej klawiatury BlackWidow Razer stworzył całkiem nową kategorię produktów – mechaniczne klawiatury gamingowe,” powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President of Peripherals Business Unit w Razerze. “Nowa BlackWidow V3 nadchodzi z masą usprawnień i nowości, zachowując jednocześnie wygląd i cechy, za które pokochali ją gracze, dając im BlackWidow kontynuującą dziedzictwo poprzedników.”


Twardsze nasadki klawiszy, jaśniejsze przełączniki, dłuższa żywotność


Sercem BlackWidow V3 są przełączniki Razer Mechanical Switches, dostępne zarówno z precyzyjnym, słyszalnym kliknięciem w wersji zielonej jak i cichej, gładko działającej opcji żółtej. Teraz wzbogacone o dodatkowe ścianki dla lepszej stabilności przełączniki Razer Mechanical Switches są nadzwyczajnie odporne na uszkodzenia a ich żywotność sięga do 80 milionów wciśnięć.

Kolejne usprawnienia w BlackWidow V3 to zastosowanie zmodernizowanych dwuwarstwowych nasadek klawiszy wykonanych z tworzywa ABS*. W przeciwieństwie do innych podświetlanych klawiszy, które używają nadrukowanych liter, dwuwarstwowy odlew wtapia litery w strukturę nakładki co sprawia, że nigdy się one nie zetrą, nawet po tysiącach godzin użycia. Dla większej trwałości i stabilności dwuwarstwowe nasadki ABS zawierają ekstra grube ścianki, uodparniające je nawet na działanie najcięższych dłoni graczy.Oba typy przełączników w BlackWidow V3 teraz zawierają przezroczyste wykończenie dla jaśniejszego, bardziej żywego oświetlenia RGB Razer Chroma. Czysta obudowa pozwala wykorzystać pełnie oświetlenia RGB Razer Chroma, od delikatnego prześwitu i cieniowania aż do pełnego, energetycznego oświetlenia. Z systemem Chroma zintegrowanym z ponad 150 grami dynamiczne oświetlenie wciągające w świat gry jeszcze nigdy nie wyglądało tak dobrze.


Komfort i wsparcie z funkcjonalnością


Nowością w BlackWidow V3 jest wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło. To, razem z zestawem klawiszy do obsługi multimediów, może być używane do regulacji głośności, włączania, zatrzymywania i zmieniania muzyki lub ustawione samodzielnie dzięki oprogramowaniu Razer Synapse 3 do niemal każdej funkcji, jak przewijanie stron internetowych czy sterowanie podświetlaniem – wybór należy wyłącznie do użytkownika.

BlackWidow V3 ma ulepszoną aluminiową obudowę z wbudowaną możliwością zwinięcia i schowania kabla. W połączeniu z ramą dającą stabilność i usztywnienie nawet w trakcie najbardziej intensywnych sesji gamingowych, miejsca do ukrycia kabli pomagają w zachowaniu biurka w porządku i bez niepotrzebnych rozproszeń.

Dopełnieniem wachlarza usprawnień w BlackWidow V3 jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, pasująca doskonale do całej szerokości klawiatury, dająca najlepsze wsparcie rąk podczas długich sesji gamingowych dla minimalnego napięcia.Wraz z ulepszonymi mechanicznymi przełącznikami, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy z tworzywa ABS, wielofunkcyjnym cyfrowym pokrętłem i klawiszami multimedialnymi oraz ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, BlackWidow V3 została wyposażona w szereg niezbędnych komponentów i funkcji, aby kontynuować legendę oryginalnej klawiatury gamingowej.

BlackWidow V3 jest także dostępna w wersji kolorystycznej Quartz (tylko w wersji z układem klawiszy US), dołączając do ostatnio debiutującej Viper Ultimate jako część serii peryferiów Razer Quartz, dla graczy szukających więcej koloru na swoich stanowiskach.

*Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS dostępne w następujących układach klawiszy: US, Niemieckim, Nordics, UK, Francuskim, Hiszpańskim, Rosyjskim, Japońskim, Tajskim, Chiński Tradycyjny, Grecki.


Razer BlackWidow V3


 • Zaprojektowane dla gamingu przełączniki Razer™ Mechanical Switches
 • Żywotność 80 milionów naciśnięć
 • Podświetlenie RGB Razer Chroma™ z 16.8 miliona kolorów
 • Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS
 • Ergonomiczna podpórka nadgarstków
 • Wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło
 • Dedykowane klawisze multimedialne
 • Hybrydowa pamięć – przechowywanie aż do 5 profili
 • Obsługa Razer Synapse 3
 • Możliwość maskowania kabli
 • N-key roll-over
 • W pełni programowalne klawisze z opcją błyskawicznego nagrywania makr
 • Tryb gracza
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Aluminiowa konstrukcja

Mniejsza forma, to samo działanie


BlackWidow V3 Tenkeyless zawiera wiele cech pełnowymiarowej wersji BlackWidow V3, jednak zamkniętych w mniejszej formie idealnej dla graczy, którzy preferują bardziej minimalistyczne otoczenie bądź potrzebują przenoszenia klawiatury kiedy podróżują na turnieje.

Ciesząc użytkownika wszystkimi usprawnieniami z pełnowymiarowej BlackWidow V3 wersja bez klawiatury numerycznej jest dostępna w wersji Razer Green Mechanical Switches oraz Razer Yellow Mechanical Switches i oferuje takie same opcje zarządzania kablami w obudowie.Dzięki Razer Synapse 3 BlackWidow V3 Tenkeyless jest w pełni programowalna, pozwalając użytkownikowi na zmianę funkcji przycisków, zapisywanie i przechowywanie makr i ustawianie indywidualnego podświetlenia dzięki Razer Chroma RGB, wraz z możliwością tworzenia I zapisywania wielu profili dla idealnie spersonalizowanego ustawienia klawiatury.


Chcesz napisać komentarz?