DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

GTW 270 Hybrid
GTW 270 Hybrid

Recenzje

Recenzja słuchawek EPOS GTW 270 Hybrid

EPOS GTW 270 Hybrid – recenzja bezprzewodowych, dousznych słuchawek.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować słuchawki dla graczy EPOS Sennheiser GSP 601, które zrobiły na nas naprawdę ogromne wrażenie. Teraz przyszło nam się zapoznać z kolejnym nowym modelem ze stajni duńskiego producenta, czyli bezprzewodowym GTW 270 Hybrid. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze całkowicie niezależne urządzenie wyprodukowane przez EPOS bez ingerencji firmy Sennheiser.

Specyfikacja:
  • Czas ładowania: 1 godzina 30 minut
  • Zasięg (w linii wzroku): 15 m
  • Zasięg (do użytku biurowego): 15 m
  • Słuchanie multimediów i muzyki: Tak
  • Komunikaty głosowe: Tak
  • Certyfikat: aptX
  • Wymiary: 24 mm + 23 mm + 24 mm
  • Wysokość produktu: 24 mm
  • Rodzaj: Bezprzewodowe douszne
  • Przetwornik: Dynamiczne zamknięte
  • Zgodność: Nintendo Switch, PS5, PS4, telefon komórkowy
O EPOS Gaming
GTW 270 Hybrid - Etui

GTW 270 Hybrid

W naszym kraju firma EPOS Gaming nie zyskała jeszcze dostatecznego rozgłosu. Duński producent w swojej ofercie posiada produkty audio oraz wideo dla profesjonalistów i społeczności graczy. Firma powstała w wyniku ewolucji segmentów biznesowych spółki Sennheiser. Oprócz wprowadzenia nowego portfolio pod własną marką, EPOS kontynuuje sprzedaż obecnego portfolio Sennheiser pod wspólną marką EPOS Sennheiser.

Przechodząc już do samych słuchawek. GTW 270 Hybrid przychodzą do nas w bardzo eleganckim, czarnym, matowym pudełku, z którego możemy odczytać wszystkie podstawowe informacje o produkcie. W środku oprócz samych słuchawek znajdują się:

Reklama
  • Mikrofon GSA 70 na USB Type-C
  • Kabel USB Type-C
  • Kabel USB przejściówka do Type-C
  • Zestaw wymiennych gumek
  • Etui
Jakość wykonania
GTW 270 Hybrid - Opakowanie

GTW 270 Hybrid

Etui ładujące do EPOS GTW 270 Hybrid na pierwszy rzut oka prezentuje się rewelacyjnie. Po samej jakości wykonania można się zorientować, że mamy do czynienia ze sprzętem z wyższej półki. Mechanizm zamykania i otwierania etui jest oparty o magnes, który jest wykorzystywany również do przyciągania słuchawek do pudełka, dzięki czemu zawsze trafiają na swoje miejsce. Na etui ładującym został umieszczony przycisk służący do parowania urządzeń oraz 5-diodowy miernik ładowania. Projektanci odpowiedzialni za ten model powinni zdecydowanie dostać podwyżkę.

Jeśli chodzi o same słuchawki, to są one bardzo dobrej jakości. Pchełki zostały zaprojektowane tak, aby dopasować się do ucha każdego użytkownika, zapewniając przy tym maksymalny komfort użytkowania. Słuchawki w zestawie zawierają wymienne końcówki o różnych rozmiarach. Po zewnętrznych stronach pchełek został umieszczony sygnet EPOS Gaming, który na pierwszy rzut oka przypomina guziki do sterowania. Niestety słuchawki nie zostały wyposażone w taki system sterujący, a za obsługę urządzania odpowiada mały przycisk umieszczony subtelnie z boku lewej słuchawki, który pozwala jedynie na zatrzymywanie i wznawianie aktualnie słuchanego utworu oraz umożliwia odbieranie połączeń.

Stopień wodoodporności IPX5 oznacza, że słuchawki są chronione przed potem i lekkim deszczem. Kilka razy miałem taką “przyjemność” biegania w nich podczas deszczu i pchełki wyszły z tego bez szwanku.

Jakość dźwięku
GTW 270 Hybrid - Na laptopie

GTW 270 Hybrid

Niezależnie od tego co robiłem GTW 270 spisywały się znakomicie. Wyjątkowa klarowność dźwięku zapewnia ekspansywny dźwięk, który pozwala cieszyć się realizmem oraz głębokim, potężnym basem. Słuchawki wyśmienicie radzą sobie w grach oraz w filmach i muzyce. Dzięki izolacji szumów pchełki idealnie odwzorowują naturalne niskie i wysokie tony. Moim zdaniem dźwięk wyróżnia się ciepły, niezwykle czysty i bardzo dobrze zrównoważonym brzmieniem.

Jeśli jednak chodzi o jakość rozmów przez mikrofon wbudowany w urządzenie, to nie jest już tutaj tak kolorowo. Moi rozmówcy nie raz skarżyli się, że “mnie przerywa” lub bardzo słabo mnie słychać.

Podczas gry

GTW 270 są kompatybilne z wieloma platformami m.in. Nintendo Switch, telefony z systemem Android, telefony z systemem iOS, PC i PS4 oraz każdym innym urządzeniem kompatybilnym z technologią Bluetooth 5.1. Synchronizacja z takimi urządzeniami jest naprawdę prosta oraz bardzo szybka – wystarczy włączyć Bluetooth na danym urządzeniu, przytrzymać przycisk z przodu etui na słuchawki przez ponad 5 sekund i voilà!  Niestety gracze z “zielonej strony mocy” mogą obejść się smakiem, dlatego, że słuchawek nie można połączyć z konsolą Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Sprawdź również naszą recenzję słuchawek gamingowych – EPOS Sennheiser GSP 601

Reklama

Zestawu słuchawkowego GTW 270 używałem między innymi do Counter-Strike: Global Offensive i od razu byłem pod wrażeniem tego, co usłyszałem. Podczas moich testów grałem w standardowym trybie stereo i wszystkie dźwięki w grze były czyste oraz wyraźne. Wszystkie bronie brzmiały niesamowicie, a dźwięk przestrzenny był fantastyczny. Nie miałem absolutnie żadnych problemów ze skupieniem się na rozgrywce oraz nasłuchiwaniem kroków przeciwników.  Po jakimś czasie przeniosłem się na mojego iPhone i odpaliłem Call of Duty: Mobile. Na tym urządzeniu również nie miałem żadnych problemów, choć grałem naprawdę wiele godzin. Poleciłbym każdemu graczowi wypróbowanie GTW 270 Hybrid w grach.

Sport

Tak jak już wcześniej pisałem GTW 270 Hybrid wykorzystywałem podczas swoich biegowych przygód, aby zobaczyć, jak radzą sobie z muzyką. Miałem okazję testować wiele słuchawek dousznych przeznaczonych dla biegaczy, ale mogę wam przysiąc, że te brzmiały lepiej niż każde inne, które miałem okazje testować.

Warto wiedzieć: Bateria w GTW 270 Hybrid zapewnia do pięciu godzin słuchania i dwudziestu więcej po podłączeniu z etui ładującym. Pełne naładowanie słuchawek trwa 1,5 godziny, a etui – około 1,75 godziny. Jeśli podłączysz słuchawki na 15 minut, będziesz mógł używać ich przez następne 60 minut.

Czy warto kupić GTW 270 Hybrid?
Zdjęcie słuchawek

GTW 270 Hybrid

Reasumując, miałem okazje w swoim życiu testować niezliczenie wiele słuchawek tzw. pchełek, raz gorsze, raz lepsze, ale nigdy nie byłem tak zdumiony jak przy EPOS GTW 270 Hybrid. Słuchawki kosztują sporo pieniędzy, ale nawet za tą cenę warto, ponieważ jakość dźwięku, jak i jakość wykonania jest powalająca. Od opakowania, aż po samo urządzenie, widać, że jest to produkt wykonany profesjonalnie, z dbałością o wszelkie detale. Gdyby nie dość przeciętny mikrofon, byłby to produkt idealny.

Kup teraz słuchawki EPOS GTW 270 Hybrid

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

DLC Monster Trucks Expansion zadebiutowało już dziś na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One X, Nintendo Switch i PC.

Promocje dla graczy

Unsouled trafi do Xbox Game Pass. Gra zadebiutuje już 28 kwietnia. Produkcja czerpie inspirację z kultowej Onimusha 2: Samurai's Destiny.

Newsy

Plan rodzinny Xbox Game Pass będzie miał premierę już pod koniec tego roku. Cena Xbox Game Pass Family Plan będzie znacznie niższa.

Newsy

Premiera Syberia: The World Before już niebawem i z tej okazji firma Microids opublikowała nowe zrzuty ekranu z gry.

Reklama