DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Sprzęt

Technologiczny raport – nowa myszka gamingowa DM1 FPS, ultralekkie słuchawki do całodniowych sesji grania oraz nowe monitory dotykowe w ofercie Phillips

Zaczął się czerwiec, wakacje już za rogiem, za oknem wszechogarniające upały, a ja zapraszam na pełen odkryć technologiczny raport zeszłego miesiąca. 


W ubiegłym miesiącu firma Razer zaprezentowała gamingowe słuchawki – Kraken X. Ich ultralekka konstrukcja, wysoki komfort użytkowania oraz dźwięk przestrzenny 7.1 powodują, że sprawdzą się one doskonale podczas wielogodzinych sesji grania. I to bez konieczności głębokiego sięgania do kieszeni.

Razer poinformował także, że wszystkie zestawy słuchawkowe wprowadzane na rynek, począwszy od 2019 roku, będą oferować dźwięk przestrzenny.

Krakeny X charakteryzują się nową, przeprojektowaną konstrukcją, obniżającą ich wagę do zaledwie 250 gramów, co czyni z nich jedne z najlżejszych słuchawek gamingowych na rynku. W połączeniu z miękkimi poduszkami wypełnionymi pianką z pamięcią kształtu, specjalnymi kanałami na nauszniki okularów oraz regulowanym pałąkiem, Krakeny X stają się niezwykle wygodnym zestawem słuchawkowym do grania.

Reklama


Dźwięk w grach nie może być kompletny bez systemu 7.1. Od teraz nawet niedrogie słuchawki Kraken X będą wyposażone w dźwięk przestrzenny 7.1 – w przeciwieństwie do budżetowych headsetów konkurencji, cechujących się wyłącznie dźwiękiem stereo. Oprogramowanie wspierające system 7.1 zapewnia precyzyjny dźwięk pozycyjny. To kluczowy element każdej rozgrywki, pomagajacy określić, skąd pochodzi niebezpieczeństwo. Dzięki temu otrzymujesz dodatkową przewagę podczas rywalizacji z przeciwnikami. Dźwięk przestrzenny 7.1 w Krakenach X jest dostępny na systemie Windows 10 64-bit.

Krakeny X wyposażono w giętki mikrofon kardioidalny. Jego charakterystyka kierunkowości cechuje się mniejszą czułością na dźwięk z tyłu i bokach, dzięki czemu Twój głos będzie zawsze brzmiał krystalicznie czysto dla kolegów z drużyny. Przełącznik wyciszenia mikrofonu i  przyciski kontroli głośności umiejcowiono bezpośrednio na nauszniku, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp.

Gracze mogą się cieszyć z używania słuchawek Kraken X na wielu platformach. Zestaw korzysta z uniwersalnej wtyczki 3,5 mm, która jest kompatybilna z komputerami PC, konsolami PS4, Xbox One i Switch, oraz urządzeniami mobilnymi.

Zestawy słuchawkowe Kraken X będą dostępne w klasycznym czarnym kolorze, zaś Kraken X for Console w kolorze czarnym z niebieskimi wstawkami.

Reklama

 

Jakiś czas temu otrzymałem od firmy Dream Machines paczkę niespodziankę. W tajemniczym pudełku znalazłem ich flagowy produkt – myszkę gamingową DM1 FPS. Jako, że jestem wielkim fanem gier first-person shooter podjarałem się niemiłosiernie.

DM1 FPS wyposażony jest w sensor optyczny PMW3389, pozwalający ustawić wartość czułości myszki, znajdującej się w przedziale od 400 do 12 000 DPI. Nie musimy się ograniczać do jednego z kilku poziomów, ponieważ za pomocą jednego przycisku możemy w prosty i szybki dopasować rozdzielczości myszki nawet w samym środku zażartej walki. Warto dodać, że testowałem produkt na różnych rodzajach powierzchni i na każdej z nich oferuje ona bardzo dobry optyczny feeling.
Tak jak wspominałem już wcześniej myszka została zaprojektowana specjalnie do gier typu first-person shooter. DM1 FPS wyposażono w 6 przycisków.  Zostały one zoptymalizowane oraz odpowiednio skonfigurowane dla jak najlepszej dynamiki rozgrywki na polu bitwy.  Przełączniki gwarantują trwałość nawet do 20 milionów kliknięć.
DM1 FPS posiada dedykowane oprogramowanie, które pozwala na pełną personalizację wszystkich 6 przycisków, wybór podświetlenia RGB z jednego z milionów dostępnych kolorów, wariantu efektów świetlnych oraz ich intensywności.
Ostatnim, bardzo ważnym elementem w przypadku tej myszki jest kształt i wygoda, jaką niesie ze sobą jej użytkowanie. Najnowszy produkt od Dream Machines może pochwalić się ergonomiczną budową i matowym wykończeniem, które zapobiega ślizganiu się dłoni. Mysz jest lekka jak piórko (83 g), dzięki czemu wielogodzinna rozgrywka w Counter-Strike: Global Offensive, nie kończyła się wielkim bólem nadgarstka.
Ostatnio przez moje dłonie przewinęły się różne typy myszy i muszę przyznać, że DM1 FPS okazała się pewnym powiewem świeżości podczas zwykłego użytkowania i grania. Gryzoń ten jest doskonale przemyślany od strony funkcjonalnej. Jest niezwykle wygodna, lekka i dokładna. Co ciekawe, nie ucierpiał na tym jej wygląd – wręcz przeciwnie! Myszki od Dream Machines charakteryzują się pięknym stonowanym designem. Produkt naprawdę godny polecenia!
W ubiegłym miesiącu do sprzedaży trafił nowy monitor dotykowy od firmy Philips. 24-calowy model 242B9T przeznaczony jest głównie do użytku komercyjnego w punktach informacyjnych oraz usługowych.

Monitor został wyposażony w dotykową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px), pokrytą powłoką antyodblaskową. Wykorzystana w Philipsie 242B9T 10-punktowa technologia dotykowa pozwala na obsługę monitora za pomocą nawet 10 palców jednocześnie, także w rękawiczkach. Do zestawu dołączony jest również dedykowany rysik.

Front konstrukcji modelu 242B9T cechuje się odpornością na pył i zachlapania w standardzie IP54.

Reklama

Wyświetlacz został umieszczony na ergonomicznej stopce w kształcie litery „Z”, która daje szerokie możliwości dostosowania położenia ekranu, w tym równolegle do podłoża.

Za komfort użytkowania monitora odpowiada m.in. technologia. SmartContrast. Optymalizuje ona kontrast na podstawie wyświetlanej w danym momencie treści, dzięki czemu wszystkie szczegóły są wystarczająco wyraźne, bez względu na warunki oświetleniowe. Standardem w monitorach Philips są również tryby LowBlue Mode – redukujący emisję potencjalnie szkodliwego światła niebieskiego oraz Flicker-Free – ograniczający męczące oczy migotanie obrazu.

Na zestaw portów w Philipsie 242B9T składają się: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 3.1. Monitor ma również wbudowane dwa  2-watowe głośniki.

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama