DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Sprzęt

Testujemy klawiatury od uRAGE!

Ostatnimi czasy branża sprzętu komputerowego dla graczy przeżywa prawdziwy rozkwit, a przyczynia się do tego zarówno rozwój technologiczny w branży elektronicznej rozrywki, jak i większa popularność e-sportu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że producenci sprzętu komputerowego coraz częściej decydują się rozszerzyć swój asortyment o produkty dedykowane typowo dla graczy – jest popyt, jest i podaż.   Z takiego samego założenia wyszła firma Hama, która wprowadziła do swojego katalogu produktów myszki, klawiatury, jak i również słuchawki gamingowe.  Przez ostatnie tygodnie mieliśmy okazję testować najnowszy model klawiatury uRAGE Mechanical oraz jej starsze rodzeństwo, czyli model Exodus Macro i Cyberboard.  Jeżeli jesteście ciekawi jak przedstawiony sprzęt wypadł w naszych testach to zapraszamy serdecznie do lektury.


uRAGE Mechanical

uRAGE Mechanical


Specyfikacja uRAGE Mechanical

Typ klawiatury Mechaniczna
Układ klawiszy Standardowy
Klawisze multimedialne Nie
Klawisze multimedialne – liczba Nie dotyczy
Klawisze internetowe Nie
Klawisze numeryczne Tak
Inne Podświetlane klawisze, Kabel w oplocie, Możliwość wyłączenia podświetlenia, Anti-ghosting, Klawiatura pełnowymiarowa, Mechaniczna, Windows lock, N-Key Rollover, Obsługa makro
Wbudowany HUB USB Nie
Krótki skok klawisza Nie
Klawiatura do Smart TV Nie
Dla graczy Tak
Podświetlenie Tak
Komunikacja z komputerem Przewodowa
Interfejs USB
Kolor Czarny
Wysokość [mm] 36
Szerokość [mm] 470
Głębokość [mm] 250
Wyposażenie Klawiatura multimedialna
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim
Gwarancja 24 miesiące

Przypuszczam, że przy tym urządzeniu każdy zapalony gracz zatrzyma się choć na chwilkę. Jedni powiedzą, że uRAGE Mechanical to typowa, niewarta uwagi, kolejna klawiatura dla graczy, inni rzucą okiem i po prostu się zakochają. Na samym początku warto wspomnieć, że najnowszy produkt od uRage kosztuje tylko niecałe 200 złotych, co jak na klawiaturę mechaniczną nie jest ceną wygórowaną.


uRAGE Mechanical

uRAGE Mechanical

 

uRAGE Cyberboard

uRAGE Cyberboard


Już na pierwszy rzut oka widać, że uRAGE Mechanical to odświeżona wersja klawiatury uRAGE Cyberboard, która na rynku zadebiutowała ponad dwa lata temu. Oczywiście wygląd dopasowano do obecnych standardów, dodano “must have” sprzętu dla graczy, czyli podświetlenie RGB i co najważniejsze uRAGE Mechanical, jak sama nazwa wskazuje jest klawiaturą mechaniczną.

Obie klawiatury sprzętowo prezentują się bardzo dobrze – są wygodne, dobrze się na nich pisze oraz gra. Wiadomo  jednak, że to “mechanik” wygrywa w każdym zestawieniu.


Specyfikacja uRAGE Cyberboard

Typ klawiatury Multimedialna
Układ klawiszy Standardowy
Klawisze multimedialne Tak
Klawisze multimedialne – liczba 12
Klawisze internetowe Nie
Klawisze numeryczne Tak
Inne Podświetlane klawisze, Anti-ghosting, Obsługa makro
Wbudowany HUB USB Nie
Krótki skok klawisza Nie
Klawiatura do Smart TV Nie
Dla graczy Tak
Podświetlenie Tak
Komunikacja z komputerem Przewodowa
Interfejs USB
Kolor Czarny
Wysokość [mm] 45
Szerokość [mm] 505
Głębokość [mm] 229
Wyposażenie Klawiatura multimedialna
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim
Gwarancja 24 miesiące

uRAGE Mechanical zamiast standardowo wykorzystywanej maty działanie przycisków opiera się na niebieskich przełącznikach. Pozwala to osiągnąć bardzo wysoką trwałość, bowiem każdy z nich wytrzyma ponad 50 milionów kliknięć (w uRAGE Cyberboard oraz Exodus Macro ta liczba oscyluje prawdopodobne w granicach 2 milionów). Nie mniej ważny jest duży skok, pewność działania i bardzo przyjemna praca. Jednak o tym wszystkim najlepiej przekonać się samemu, bo trudno oddać słowami różnicę. W chwili obecnej ceny dobrych klawiatur mechanicznych nie są kosmiczne, dlatego warto zainwestować. Kto raz posmakuje mechanicznej doskonałości, niechętnie wróci na stałe do standardowych multimedialnych modeli.


W każdym z testowanych modeli wszystko działa bez zarzutu. Pochwalić trzeba również za dodatkową klasyczną, wykonaną z antypoślizgowego materiału podstawkę pod nadgarstki. Złego słowa nie można powiedzieć także o sterowniku. Wprawdzie programowalnych przycisków nie posiada żaden produkt od uRage, ale dzięki możliwości zapisywania profili w uRAGE Mechanical dobór odpowiednich ustawień nie stanowi żadnego problemu.  Z oprogramowaniem uRage można również przypisywać makra do dowolnych klawiszy oraz zmieniać kolor podświetlenia.

Reklama

uRAGE Mechanical, Exodus Macro, jak i Cyberboard robią niesamowite wrażenie wyglądem i funkcjonalnością. Szczególnie mojej osobie przypadł do gustu mechaniczny odpowiednik. Mogę śmiało rzec, że za tą cenę nie znajdziecie obecnie nic lepszego na rynku. W zasadzie moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że urządzenie nie ma oprogramowania na system MacOS. Nie zmienia to jednak faktu, że uRAGE Mechanical to jedna z najciekawszych klawiatur, jakie miałem okazję testować.

 

 

 


Sprzęt do testów otrzymaliśmy od producenta – firmy uRAGE.


Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama