fbpx

Premiera Assassin’s Creed Valhalla już 17 listopada 2020 roku

Podczas konferencji Ubisoft Forward, firma Ubisoft poinformowała, że kolejna odsłona serii Assassin’s Creed, zatytułowana Assassin’s Creed Valhalla, pojawi się w sprzedaży 17 listopada 2020 roku.Gra ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) na konsolach Xbox One, PlayStation 4, platformie Stadia oraz na komputerach PC poprzez Epic Games Store i Ubisoft Store. Assassin’s Creed Valhalla pojawi się także na konsolach nowej generacji  Xbox Series X i PlayStation 5 po ich premierze. Gracze, którzy kupią Assassin’s Creed Valhalla na Xbox One lub PlayStation 4 będą mogli uaktualnić grę do wersji na konsole następnej generacji (Xbox Series X lub PlayStation®5) bez dodatkowych opłat.  Gra będzie także dostępna w UPLAY+, usłudze subskrypcyjnej Ubisoft.

Zupełnie nowa rozgrywka z Assassin’s Creed Valhalla, przedstawiona podczas dzisiejszej konferencji, pokazuje nowe funkcje, z których korzystać mogą gracze – w tym rozbudowany system walki bronią z użyciem obu rąk, najazdy, szturmy i aktywności w otwartym świecie. Najazdy będą bardziej brutalne i wypełnione akcją niż cokolwiek, co dotąd pojawiło się w serii Assassin’s Creed, dzięki intuicyjnemu, nowemu systemowi walki, który pozwala graczom zadawać ciosy, odcinać kończyny i dekapitować wrogów. Eivor będzie mógł dzierżyć w dwóch rękach topory, miecze, a nawet tarcze. Zmierzy się z najbardziej różnorodnymi wrogami, jacy kiedykolwiek pojawili się w serii Assassin’s Creed. Dodatkowo, powrót ukrytego ostrza pozwoli Eivorowi likwidować cele po cichu z zabójczą precyzją.

Assassin’s Creed Valhalla to ambitna gra akcji z rozbudowanymi elementami role-playing, w której najważniejsze są wybory gracza oraz eksploracja. W świecie gry gracze napotkają wyzwania, niepowtarzalne i zaskakujące postacie, niezapomniane historie i mnóstwo zapierających dech w piersiach krajobrazów. Gracze uzyskają dostęp do narzędzi personalizacji, dzięki którym będą mogli modyfikować fryzury, tatuaże, farby na twarz, uzbrojenie i używany sprzęt. Sojusze polityczne, decyzje dotyczące następnych celów walki, a także wybory dialogowe mogą wpłynąć na świat Assassin’s Creed Valhalla. Gracze muszą wiec dokonywać przemyślanych wyborów, aby chronić dom i przyszłość swojego klanu.

W przedsprzedaży dostępna jest także ścieżka dźwiękowa z Assassin’s Creed Valhalla i inne publikacje, takie jak powieść, komiks i album z grafikami:

  • Od 17 lipca, na Spotify i iTunes dostępny będzie album, zawierający siedem utworów z oficjalnej ścieżki dźwiękowej, w tym oryginalne kompozycje Jespera Kyda i Sarah Schachner oraz oryginalną piosenkę Einara Selvika. Wcześniejszy zapis na Spotify i zamówienie przedpremierowe na iTunes są już dostępne, a pełna ścieżka dźwiękowa zostanie udostępniona w terminie późniejszym.
  • Książka „Assassin’s Creed Valhalla – Gerimund’s Saga”, napisana przez Matthew J. Kirby’ego, opowie oryginalną historię, umieszczoną w świecie gry. Gracze poznają epicką opowieść o Geirmundzie Hellskinie, człowieku, który koniecznie chce się sprawdzić jako wiking i wojownik, dołączający do szeregów armii króla Guthruma i biorący udział w inwazji na Anglię.
  • W sprzedaży pojawi się także seria komiksów „Assassin’s Creed Valhalla – Song of Glory”, ze scenariuszem Cavana Scotta, ilustracjami Martina Tuniki i koloryzacją Michaela Atiyeha. Komiksy przedstawią wydarzenia sprzed akcji gry i pokażą nieustraszonych wikingów, Eivora i Sigurda, którzy wyruszają na swoje wyprawy, aby się sprawdzić i szukać chwały. Assassin’s Creed Valhalla – Song of Glory nr 1 (z trzech) pojawi się już 21 października 2020 r.
  • Wreszcie Art of Assassin’s Creed Valhalla i Art of Assassin’s Creed Valhalla Deluxe Edition zaproszą czytelników na graficzną podróż po świecie Assassin’s Creed Valhalla – świecie zdefiniowanym przez surowe piękno wikińskiego życia, pełnym fascynujących postaci i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Album ten zawiera atrakcyjną kolekcję grafik i komentarzy, które na pewno przyciągną powracających fanów i nowych czytelników.

Więcej informacji na temat Assassin’s Creed znaleźć można tutaj: assassinscreed.com