fbpx

Przygotuj się na nadejście Assassin’s Creed Valhalla

W oczekiwaniu na premierę gry Assassin’s Creed Valhalla, która odbędzie się w dniu 10 listopada 2020 roku, firma Ubisoft postanowiła opublikować serię dokumentalnych podcastów Echa Walhalli przybliżających historię, dokonania oraz mity związane z życiem wikingów.Pięcioodcinkowa seria będzie znakomitą okazją do przybliżenia sobie tła historycznych wydarzeń, które zostaną opowiedziane w samej grze. Całość nagrań przygotowano w języku polskim. Pierwszy odcinek podcastu można już odsłuchać pod tym linkiem na platformie Spotify: https://open.spotify.com/show/7LViRQRexAuXzLqQQMd1QV.

W serwisie YouTube opublikowano z kolei zwiastun fabularny, który bliżej przedstawia motywy działania Eivora – głównego bohatera Assassin’s Creed Valhalla. Stanie on pomiędzy wyborem dochowania wierności swemu bratu Sigurdowi, a dążeniem do osobistej chwały i sławy. Opuszczając niegościnne tereny Norwegii, klan Eivora musi znaleźć swój nowy dom u wybrzeży Anglii. To tam Eivor napotka na swej drodze bractwo ukrytych, potężnych saskich władców, synów Ragnara Lothbroka oraz tajemnicze zagrożenie, które może wpłynąć na losy całej Anglii. Omawiany zwiastun fabularny jest już dostępny pod tym linkiem: https://youtu.be/ZToiB13g3kM

Assassin’s Creed Valhalla zaprosi graczy do pokierowania losami Eivora, zaciekłego wikińskiego łupieżcy, wychowanego na opowieściach o bitwach i chwale. Zapewniająca urzekającą rozgrywkę, gra przeniesie graczy do dynamicznego i przepięknego otwartego świata wikingów, którego tłem będą brutalne mroczne wieki Anglii. W najnowszej odsłonie serii gracze będą mogli wykorzystać nowe funkcje, takie jak najazdy, rozbudowę osady, przejmowanie władzy i rozszerzanie swych wpływów. Gra Assassin’s Creed Valhalla zostanie wydana w dniu 10 listopada 2020 roku na konsolach Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PlayStation®4, a także na platformach Epic Games Store i Ubisoft Store dostępnych na komputerach Windows PC oraz w usługach UPLAY+* i Stadia. W dniu 19 listopada 2020 roku gra ukaże się także na konsoli PlayStation 5**.