DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

This War of Mine: The Little Ones – wojna dotyka każdego.

maxresdefault

Twórcy świetnego tytułu This War of Mine wpadli na kolejny, genialny pomysł, postanowili pokazać wojenne realia z oczu dzieci.

Pomysł tyle ciekawy, co kontrowersyjny, większość z nas stara się niestety unikać i pozostawiać poza świadomością takie fakty, jak ten, że wojna w dużej mierze odciska piętno również na dzieciach. Młodym, niewinnym umysłom ciężko wytłumaczyć, co dzieję się wokół, gdy np dawni sąsiedzi do siebie strzelają, bądź ludzie zaczynają się zabijać za przysłowiowy bochenek chleba. W podstawową wersję gry grałam już jakiś czas temu, rozgrywka nie należała do łatwych, im więcej dylematów moralnych się pojawiało, z tym większą ochotą zagłębiałam się w historię (pominę może fakt, że przy pierwszym podejściu cała grupa moich bohaterów popełniła samobójstwo jeden za drugim).

Producenci gry mieli pewien problem, by znaleźć chętne dzieci do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu, dlatego też postanowili do pracy zachęcić własne pociechy. Wynik ich prac będzie można zobaczyć w styczniu 2016 roku, gdy gra zostanie wydana na PS4 łącznie z kampanią The Little Ones. Miejmy nadzieję, że krótko po tym dodatek ukaże się również w wersji na PC. Co tu dużo mówić – Polak potrafi – oby więcej tego typu, przemyślanych, pouczających gier.

Reklama

Autor

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Newsy

DLC Monster Trucks Expansion zadebiutowało już dziś na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One X, Nintendo Switch i PC.

Newsy

Materiał wideo prezentujący uzbrojenie w Sniper Elite 5. Materiał porusza temat różnorodności broni w grze oraz opcji jej modyfikacji.

Newsy

Już dziś premiera LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów. Gra ukazała się na konsoli PlayStation, Xbox oraz PC.

Newsy

Plan rodzinny Xbox Game Pass będzie miał premierę już pod koniec tego roku. Cena Xbox Game Pass Family Plan będzie znacznie niższa.

Reklama