DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Battlefield 2042 Beta

Newsy

Znamy datę otwartej bety Battlefield 2042

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz komputerach PC.

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta* gry Battlefield 2042 będzie dostępna 8 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz komputerach PC. Członkowie EA Play i osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży, uzyskają dostęp dwa dni wcześniej, 6 października. Wszyscy gracze mogą pobrać grę przedpremierowo 5 października**.

Otwarta beta Battlefield 2042 będzie zawierać kultowy tryb Podboju na mapie Kosmodron, pokazany wcześniej w zwiastunie premierowym gry. Gracze na PC i konsolach nowej generacji będą mogli doświadczyć nowych, epickich bitew dla 128 graczy (64 graczy na PlayStation 4  i Xbox One) w zakrojonym na szeroką skalę trybie Podboju i walczyć o kontrolę nad kluczowymi punktami na mapie.

Podczas bety uczestnicy będą mieli okazję wskoczyć w charakterystyczny dla tej serii tryb Wojny Totalnej jako jeden z czterech unikalnych Specjalistów, z których każdy posiada swój własny styl, specjalizacje i cechy. Gracze będą mogli wcielić się w Borysa, rosyjskiego inżyniera wyposażonego w SG-36; Caspera, pochodzącego z Południowej Afryki eksperta od kamuflażu  i ataków z dużej odległości; Falck, wykwalifikowaną niemiecką żołnierkę wsparcia; oraz Mackaya, kanadyjskiego trapera i nomada wyposażonego w Grapple Gun.

Gameplay Battlefield 2042 debiutuje na pokazie Xbox podczas targów E3

Reklama

Zlokalizowana w Kourou, w Gujanie Francuskiej, mapa Kosmodron pozwala graczom wziąć udział w wyścigu z czasem w nieprzyjaznych warunkach, walcząc w miejscu, w którym lada moment nastąpi start rakiety. Sektory na tej mapie to budynek montażowy, platforma startowa i łącząca je droga. Podczas rozgrywki w trybie Podboju gracze będą mieli do czynienia z charakterystycznymi dla serii Battlefield dynamicznymi mapami, zawierającymi zautomatyzowaną sekwencję startu rakiety, możliwość przemieszczania się po linie między wieżami, walkę pojazdów w trudnych warunkach pogodowych, w tym niespodziewane tornado zmieniające przebieg bitwy, oraz wiele innych wyzwań.

Ponadto, w okresie poprzedzającym rozpoczęcie otwartej bety, kontynuowana jest seria wpisów na blogu Battlefield Briefing, a na oficjalnej stronie gry pojawił się nowy blog deweloperski poświęcony postępom i aspektom kosmetycznym w grze. We wpisie omówiono system progresji w Battlefield 2042, powrót wstążek i innych elementów, takich jak Mistrzostwo i Karta Gracza, progresję międzyplatformową oraz opcje kosmetyczne dla Specjalistów. Znajdziecie tam również komentarze deweloperów, w tym projektanta poziomów Kalle Nystroma i głównego projektanta poziomów Shashanka Uchila.

Battlefield 2042 jest już dostępny w przedsprzedaży, a jego premiera w sklepach detalicznych i cyfrowych odbędzie się 19 listopada w cenie 269 PLN na Xbox® One, PlayStation®4 i PC oraz 349 PLN na Xbox® Series X i S oraz PlayStation®5.

Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Wideo

Firma 2K opublikowała materiał wideo, który powstał z okazji 30-lecia serii gier Civilization. 

Newsy

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień! Black Friday, czyli Czarny Piątek właśnie wystartował!  Jak co roku szykuje się istne szaleństwo cenowe!   Kinguin postanowił przyśpieszyć Czarny Piątek i zaoferował...

Newsy

Na tę informację z pewnością czekali wszyscy gracze,  a w szczególności fani Battlefield 1. Studio DICE, przy pomocy swojego Twittera poinformowało, że otwarta beta Battlefield 1 będzie...

Recenzje

The End Times – Vermintide, najnowszy tytuł osadzony w uniwersum Warhammera, którego nie byłem nigdy zbytnio wielkim fanem, porwał mnie na kilkanaście mrocznych godzin,...

Reklama