DAJ PRZYTULASA NA

CZEGO SZUKASZ PRZYJACIELU?

Newsy

Neverout – premiera klimatycznej gry logicznej na PlayStation 4

Gamedust, poznańskie studio deweloperskie informuje o premierze Neverout na platformie PlayStation 4 i PlayStation VR. Tą oryginalną grą logiczną do tej pory cieszyli się posiadacze PC-owego i mobilnego sprzętu VR oraz konsoli Nintendo Switch. Od teraz również właściciele platformy Sony będą mogli rozwiązywać skomplikowane zagadki – zarówno w trybie VR, jak i tradycyjnym, na ekranie telewizora.Czy uda Ci wydostać?

Neverout to wielowymiarowa gra logiczna o niebanalnej mechanice rozgrywki. Gracz budzi się zamknięty w niewielkim sześcianie, a jego zadaniem jest odnalezienie drogi ucieczki z klaustrofobicznej pułapki. Szybko okazuje się, że opuszczenie pierwszego pomieszczenia to dopiero początek drogi. W Neverout mamy ponad 60 poziomów. Stopień trudności rośnie z każdym kolejnym etapem, a wyjście z potrzasku będzie bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało. Wszystko utrudniają liczne przeszkody, jak chociażby pola elektryczne czy naszpikowane ostrymi kolcami pułapki. Aby je ominąć, należy wykorzystywać teleporty, mniejsze ruchome sześciany lub nawet zmieniać płaszczyznę, po której się poruszamy. Grawitacja oddziałuje wtedy na inną ścianę sześcianu i nieprzymocowane do podłoża elementy mogą przygnieść gracza. Jeden błąd może więc spowodować zgon i restart misji.

Dwie wersje gry w cenie jednej

Reklama

Neverout to tytuł stworzony z myślą o VR i właśnie przy użyciu tej technologii można czerpać z niego najwięcej wrażeń. Jednak osoby nie posiadające PSVR także poczują dreszczyk emocji. O tym, że gra bez gogli na głowie nie traci swojego klimatu, mogły się przekonać osoby, które grały w Neverout na Switchu. W wersji na PS4 deweloperzy z Gamedust dali graczom wybór. Dostępna na PS Store gra Neverout zawiera w sobie zarówno wersję VR, jak i „zwykłą”, dostępną dotychczas jedynie na Switchu. W każdym momencie płynnie można przełączać się pomiędzy trybami rozgrywki. To gracz decyduje, czy używa gogli PSVR , czy preferuje korzystanie z tradycyjnego ekranu. A jeśli posiada konsolę w wersji Pro i wybierze tę drugą opcję, to na wyświetlaczu 4K będzie mógł grać w wyższej rozdzielczości.

Pozytywne recenzje

Po premierze na Gear VR, a następnie na HTC Vive i Oculus Rift, Neverout został bardzo ciepło przyjęty przez recenzentów (5/5 w recenzji VRFocus.com, 8,5/10 według Vrgiant.com) i graczy. Grę nominowano w dwóch kategoriach w plebiscycie tytułów VR roku 2016 serwisu UploadVR. Wielu redaktorów do tej pory chwali Neverout za satysfakcjonujący poziom trudności, ciekawą mechanikę i klimat nawiązujący do znanego filmu z lat 90. – „Cube”. W lipcu br. gra pojawiła się na konsoli Nintendo Switch i również spotkała się z pozytywnymi opiniami. Neverout na tej platformie zyskał uznanie m.in. twórcy Minecrafta – Markusa Perssona. Popularny Notch, w swoim wpisie na Twitterze, nazwał Neverout „wspaniałą grą”. Zwrócił uwagę na – kojarzący mu się z dungeon crawleremi z lat 90. i oparty na przeskakiwaniu na kolejne pola – sposób poruszania postaci. Według Notcha podkreśla to logiczny charakter gry.Premiera gry Neverout na PlayStation 4 została zaplanowana na 23 października 2018 roku. Grę można nabyć za 7,99 Euro w PS Store.


Reklama

CEO of HCGAMES.pl, licencjonowany dziennikarz, filantrop, łamacz serc, nie szablonowy znawca stylu oraz wykwintny koneser dizajnu i żyćka.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Reklama